• Fashion News  • LAFORMELA SS18

LAFORMELA SS18

Česko-slovenská značka LAFORMELA odstartovala sezónu SS18 kolekcí s podtitulem Hold Tight. Při její tvorbě si designéři hráli s barevnou kompozicí, která vychází z tematiky závodních sportů. Ovlivnila je také popová hudba z období kolem roku 2000. Kolekce tradičně obsahuje i vzájemně kombinovatelné unisexové kousky oblečení.

 Inspirace k moderní scéně roku 2000 návrháře povzbudil ke zkrácení délek topů a sukní. Vznikla tak kolekce pro nezávislou ženu, která je oblečená v uvolněném stylu, připravená na jakoukoliv příležitost a je sama sebou.

Všechny modely jsou vyrobeny s estetikou značky LAFORMELA u tradičních českých výrobců. Ve spolupráci s firmou Contenti vznikly halenky a šaty z košilovin. Nostalgii v subkulturách LAFORMELA opět reflektuje do kovových prvků a doplňků.

V kolekci převažují letní pastelové a výstražné fosforující barvy. LAFORMELA zůstala věrná grafické členitosti oděvu. 20 looků tvoří asymetrické topy se vzdušnými průstřihy, minisukně s sedlovým členěným páskem, šaty s asymetricky členěnými rukávy, zapínací vesty, ale i trika, džíny, kalhoty či šortky, z nichž většina je obohacena praktickými průstřihy a kapsami. Nechybí také letní mikiny z lehkých materiálů.

I ve sportovním pojetí tvorby zůstala značka věrná kombinaci na první pohled nesourodých materiálů. Designéři značky tentokrát objevovali i nové materiály, mezi kterými vyčnívá například letní softshell a funkční materiály s antibakteriálními vlastnostmi. Detaily jednotlivých celků jsou ozvláštněny síťovanými materiály, které se používají u dresů. Již podruhé se v kolekci LAFORMELA objevuje mexická džínovina s vysokou gramáží a speciální vintage úpravou.

LAFORMELA

Československá designérská značka LAFORMELA vytváří unikátní ready to wear oděvy a doplňky. Estetika návrhářů Miroslavy Kohutiarové a Antonína Soukupa je hrou s výraznými barvami a grafickým zpracováním oděvů u tradičních českých výrobců. Městský styl značky často čerpá ze subkultur, historie a outdooru. LAFORMELA nabízí zákazníkovi vzpomínku a nostalgický pocit svobody.

Zdroje: 1

Renata je stylistka, redaktorka a spoluzakladatelka módního webu Style team Šantovka. Móda a styl je její neodmyslitelnou součástí. Sleduje módní trendy, kolekce našich i zahraničních návrhářů, módní magazíny. Podílí se na stylingu editorialů, produkci módních přehlídek, píše články a pomáhá najít ženám a mužům jejich styl. Móda a to co si oblékáte o vás hodně vypovídá a má velkou moc. Tím co máte na sobě můžete někoho inspirovat, může si vás všimnout váš vyvolený, můžete získat práci snů a hlavně můžete být sami sebou...