• Fashion News  • ODIVI FW 18/19 – Barva kůže

ODIVI FW 18/19 – Barva kůže

Hra s kontrasty, vintage, recyklace a udržitelnost. Takto vypadá nejnovější kolekce Ivy Burkertové, kterou předvedla na letošním MBPFW. Jaké tajemství skrývá záhadné číslo 10, jež celou kolekci provází, a proč ODIVI neobvykle spojilo síly právě s lokální značkou WIN WIN Love?

Kolekce navazuje na jarní řadu Tělo, a zároveň se stává její první kapitolou zvanou Barva kůže. Desítka symbolicky protkána každým modelem oslavuje kulaté výročí značky. Na české módní scéně se totiž ODIVI pohybuje již celých deset let. Zároveň si připomíná i všech svých deset dosavadních přehlídek na týdnech módy. Kolekci proto tvoří střihy a tvary z předchozích let, jež připomnají zásadní momenty z historie značky. Vše však dostalo nový háv a oplývá svěžestí.

Na přehlídce nechyběly pro ODIVI typické rozvolněné siluety

Hra struktur a materiálů byla na přehlídkovém mole představena ve třech stylinzích. Ty mixují základní kousky šatníku z kolekce ODIVI ESSENTIALS a kolaboraci ODIVI x RAP – domácí streetwear značkou Rap, za kterou stojí Josef Změlík a Jan Kloss.

Jemný zlatý tisk na modelech odkazuje na spolupráci ODIVI x RAP

Prvkem, který dodal celému výsledku jiskru, bylo využití denimu a dalších vintage kousků od WIN WIN Love. Iva Burkertová se takto snaží praktikovat udržitelnost v celém procesu tvorby oděvů a zmírnit tak nelibý přívlastek, který si za své dopady na životní prostředí móda vysloužila – druhý nejšpinavější průmysl na světě (hned po ropném průmyslu).

Modely zahrnující denim přehlídku skvěle oživily

„Ano, tentokrát v mé kolekci najdete i denim a nebudou chybět ani další recyklované vintage modely. Mám pocit, že je na světě až příliš oblečení a že není třeba vytvářet nové. Proto jdeme cestou recyklace a přetváříme nejen denim posbíraný lokální značkou WIN WIN Love“, říká Iva Burkertová.

 

Zdroje: interní materiály ODIVI