• Lifestyle  • LONDON DESIGNS

LONDON DESIGNS

Londýn byl vždy Mekkou designu, architektury a umění. A ani v současné době neztrácí britská metropole svůj šarm a styl. Pokud pomineme, dle mého názoru opravdu monstrózní a dle mého názoru naprosto nevhodnou stavební aktivitu v City, které si já osobně pamatuju jako jedno gigantické staveniště, kdykoliv jsem Londýn navštívil a která poslední dobou čím dál víc a víc připomíná spíše „výstavku erotických pomůcek různých tvarů,“ než ucelený urbanistický koncept business centra snad nejvýznamnějšího evropského velkoměsta, pravdou zůstává, že po architektonické stránce má město na Temži stále co nabídnout!

Na prvním místě nemohu nejmenovat bar a restauraci Berners tavern v hotelu London Edition, dokončenou roku 2014 designovým studiem Yabu Pushelberg. Oba dva prostory jsou perfektní ukázkou klasického britského designu v moderním pojetí a nutno dodat, že co se estetického, i funkčního hlediska týče, jsou promyšleny opravdu do nejmenšího detailu.

Trošku londýnského funky stylu si pak můžeme užít v  Tramshed Bar, navrženém architekty studia Waugh Thistleton Architects. Klasický industriální prostor zařízený v duchu minimalismu, jehož dominantu tvoří akvárium s krávou a kohoutem také rozhodně stojí za návštěvu.

Pokud si chcete užít skvělé jídlo v „klasickém“ prostředí, pak musíte dozajista navštívit Galvin La Chapelle, dokončený designLSM.

Dva panoramatické skleněné výtahy V8s zavezou do 39 patra, odkud se otevírá opravdu úchvatný výhled na celé město. Sushisamba se svými bambusovými stropy, zakrývajícími ocelové konstrukce budovy, dozajista patří k těm nejlepším místům, kde se ve městě najíst. Restaurace, dokončená architekty studia CetraRuddy zde vytvořili netradiční, ale přesto evropsky pojatý prostor, který ocení zejména milovníci nevšedního designu.

A pokud náhodou zabloudíte do Mayfair, určitě musíte navštívit Connaught bar. Jedná se o jeden z klasických londýnských koktejlových barů s poněkud střídmějším designem, který ovšem nijak nepostrádá na kvalitě. Stačí se jen usadit do pohodlných kožených křesílek Chesterfield a plnými doušky nasávat stylovou atmosféru tohoto místa.

V Londýně je zkrátka vždycky kam zajít!

Poděkování a zdroj fotografií: London telegraph