• Styling  • Pohodlný outfit do letadla

Pohodlný outfit do letadla

Chystáte se na dovolenou do exotické destinace a čeká Vás dlouhý let v letadle? Jako je důležité sbalit se na cestu, tak je stejně podstatné zvolit i správný oděv do letadla. Že nevíte, v jakém outfitu se budete cítit uvolněně? Pak se stačí společně s námi podívat, jak docílit pohodlného outfitu do letadla.

Ať už vás čeká krátký přelet nebo několikahodinový zážitek na palubě letadla, základní pravidla pro vytvoření outfitu vhodného pro tento druh cestování jsou komfort, funkčnost a připravenost na počasí v cílové destinaci. Nepohodlná sedadla, měnící se teplota či tlak v kabině,  správně zvolené kousky oblečení a doplňků, nemohou tak nikoho vyvést z míry.

koláž 1

Jak na celkový outfit

Základní pravidlo je, vsadit na vzdušné materiály. Takovým materiálem je bavlna, hedvábí nebo lněné tkaniny. Upnuté střihy se nedoporučují. Mohou způsobit velmi nepříjemný pobyt v letadle, ale i zdravotní komplikace, jako jsou krevní sraženiny. Sáhněte po volném tričku, šortkách, kalhotách nebo dlouhých šatech.

Nevhodné jsou kousky oděvů, nejčastěji topy a trička s kontroverzními nápisy. Ne všem přítomným ve vašem letadle totiž mohou připadat vtipné a originální jako vám, což by mohlo způsobit zbytečné problémy.

Nejlepší volbou pro cestování je obuv bez podpatku, maximálně nízký podpatek či volné tenisky. Nezapomínejte na to, že vlivem dlouhého sezení mají nohy sklon k otékání. Ještě lépe uděláte, pokud obuv po usednutí do sedadla vyzujete a na nohy natáhnete teplejší ponožky.

Pozor na doplňky

Vyhněte se kovovým sponám, páskům a dalším zbytečnostem, které vás zbytečně zdrží při letištní kontrole. Nebudete je muset sundávat a znovu zase nandavat. Naopak kov ze stříbra a zlata zůstane skenerem nepovšimnutý.

Příruční zavazadlo je nutnost

Nakonec je potřeba dodat celému outfitu dodatečnou jiskru – nápadné příruční zavazadlo nebo bavlněný šál, který lze využít kolem krku, jako pokrývku či smotaný do podoby malého polštářku. Mnozí také volí klobouk zakrývající nepoddajné vlasy nebo tmavé sluneční brýle. Ty si skvěle poradí s nevyspalým obličejem.

Do příručního zavazadla si na palubu vezměte oblečení na první den dovolené. Nikdy nevíte, od čeho se během cesty ušpiníte nebo kam se vaše zavazadlo kvůli mezipřistání zatoulá.

koláž 2

Přejeme Vám šťastnou cestu!

Na závěr si můžete podívat na video, kde je další inspirace cestovního outfitu do letadla!

↓↓

Zdroj: 1, 2