• Fashion News  • London Fashion Week 2014

London Fashion Week 2014

Z hektického New Yorku do o malinko klidnějšího Londýna se přesouváme od 14. do 18 února 2014, abychom si představili nejnovější kolekce návrhářů z britské metropole.

BURBERRY PRORSUM

Christopher Bailey vytvořil pro podzim a zimu přelomu letošního roku kolekci inspirovanou barvami podzimu a samotnou přírodou. Převládají barvy jako je žlutá, oranžová, khaki, vínová a okrová. Asymetricky střižené šaty doplněné dlouhými šály působí velmi něžně a lehce, jako by kolekce navozovala letní náladu.

 

TOM FORD

Dokonalá kombinace sportovního stylu s luxusem. Jednoduché outfity oživené leopardím vzorem, flitrované sportovní šaty, kostýmky i kožichy zahalené především do temné černé. To je nová kolekce Toma Forda, návrháře s americkými kořeny.

 

MARY KATRANTZOU

Řecká návrhářka Mary Katrantzou překvapila nečekanou změnou. Namísto svých známých graficky uspořádaných digitálních potisků, dala přednost dlouhým střihům se symetricky uspořádanými motivy.

 

VIVIENNE WESTWOOD, RED LABEL

Vivienne Westwood, známá svými extravagatními modely představila ve své kolekci podzim/zima pro rok 2014-15 kombinaci pánských prvků a ženské strohosti. Vše dohromady tvořilo velmi povedený celek, který nejen, že působil žensky, ale také sexy.

 

MATTHEW WILLIAMSON

Překvapivá byla také přehlídka Matthewa Williamsona. Pro nadcházející podzim/zimu 2014-15 si vybral Matthew vzorky použků, květin, hvězdiček či dokonce iluzivní potisk, který se objevil na dlouhých splývavých šatech. Jeho nová kolekce mi tak trochu připomíná ohňostroj, na který se chci dívat až do úplného konce.

Zdroj: vogue.co.uk, www.londonfashionweek.co.uk