• Fashion Events  • Fashion for Fokus: Zaostřeno na osobitost
Fashion for Fokus

Fashion for Fokus: Zaostřeno na osobitost

Jana Mikešová for Fashion for Fokus, photo by Natalia KuznecovaJiž dlouho se v českých luzích a hájích diskutovalo o tom, že tu mladí designéři nemají místo pro rozvoj svých potencionálů a nápadů. Zasvědcení se chytili příležitosti a situace se krůček po krůčku obrací k lepšímu. Co teprve, když se spojí mladí návrháři, aby pomohli dobré věci. Stejně tak se spojily i Jana Mikešová, Tereza VU, Vendula Niklová a Linda Zabilková s neziskovou organizací Fokus Praha a my
se tak můžeme těšit na charitativní módní show Fashion for Fokus: Zaostřeno na osobitost, která se uskuteční 1. 4. 2014 v Českém muzeu hudby v Karmelitské ulici v Praze od 20:00 hodin.

Na přehlídce se podílí modelingová agentura 2W Photography & Scouting a vizážistky z Make-up Institute Prague, které zajistí hairstyling a make-up. Grafický design webových stránek vytvořila Alexandra Mikhaylová. Přehlídkové bloky doplní video-projekce, které vytvořila Tereza Voříšková, samozřejmě nebude chybět speciální hudební doprovod, o který se postará hudebník Ondřej Mikula.

Nadace Fokus Praha již od roku 1990 sdružuje prychoterapeuty, psychology, sociální a další pracovníky včetně doprovolníků, nabízí komplexní péči lidem s duševním onemocněním a hájí jejich práva. 100% zisk z prodeje vstupného poputuje na pomoc právě po ně.

Designéři:

Jana Mikešová je studentkou Ateliéru módní tvorby UMPRUM, tvořící pod značkou MIK. Ve své práci se vrací k tradičním ručním pracím, pletení a drhání. Její modely tvoří pevnou a masivní strukturu, kterou zjemňuje prvotřídní vlněný materiál.
Kolekce představuje moderní přístup k tradiční technice,kontrasty převedené do módních objektů. Na jedné straně vzniká jednoduchý střih, na straně druhé jeho složitá struktura vytváří tvar a dynamiku oděvu.

Linda Zabilková je studentkou 2. ročníku Ateliéru Módní tvorby na UMPRUM. Ve své tvorbě se často zabývá tématem mužské a ženské síly v jedné osobě. Určitým rozporem a souladem těchto dvou poloh. Zjišťuje jejich hranice i absurditu tohoto spojení. Často se ve svých modelech snaží o vyjádření pocitu. Hledá sama sebe a způsob vyjádření svého světa. Také ráda pracuje s neoděvními prvky, jako jsou lana a dráty, které do svých kolekcí zapojuje. Výsledkem jsou elegantní šaty pro silnou sebevědomou ženu, která si umí poradit v mužském světě.

Vendula Niklová je dvaadvacetiletá designérka z Olomouce. V současnosti studuje na Vysoké škole uměleckoprůmyslové 1. ročník v Ateliéru módní tvorby. Její kolekce jsou charakteristické svou geometrií a rozporem mezi symetrii a asymetrii. Hlavními tématy jejích modelů je Suprematismus, tedy abstraktní geometrie a kruh jako ideální tvar, jeho konstrukce a rekonstrukce. Sama o sobě trdí, že „Skládá geometrickou skládačku a nejvíce ji baví streetová móda, na kterou může použít studené barvy a je z nich cítit atmosféra města.“

Tereza Vuje absolventkou magisterského studia na známé London College of Fashion. Během téměř sedmiletého pobytu v Londýně spolupracovala na tvorbě kolekcí společenských šatů a současně s tím velmi intenzívně vyvíjela svoji vlastní značku TerezaVu.  Pod touto značkou se nyní zaměřuje na tvorbu kolekcí dámského prádla , ale i večerních a společenských šatů. Společným znakem jejích prací je práce s detailem a použití luxusních hedvábných tkanin nebo krajky.

Přijďte podpořit dobrou věc a užít si skvělou fashion show!