• ppl talk  • Marek Lončák: “U nás v gymu potkáte spoustu žen, které se aktivně připravují na plavkovou sezónu.“

Marek Lončák: “U nás v gymu potkáte spoustu žen, které se aktivně připravují na plavkovou sezónu.“

Příprava na plavkovou sezónu neminula ani naši redakci. Při hledání nových, zajímavých možností, jak se vrátit zpět do formy a získat kondici, jsme narazili na PriMMAt Gym v Praze, kde se trénují smíšená bojová umění i kruhové tréninky. Při této příležitosti jsme se rozhodli vyzpovídat jednoho ze zakladatelů gymu, uznávaného trenéra Marka Lončáka. 

Marek Lončák (41) se narodil v Kolíně. Teprve před sedmi lety se kvůli kariéře a pracovní vytíženosti přestěhoval do hlavního města. Nyní se živí jako trenér bojových sportů v PriMMAt Gym a jeho služeb využívají nejen profi sportovci a nadšenci MMA, ale i celebrity českého showbusinessu.

Jak jste přišel k bojovým sportům a co vás k tomu vedlo?

Ve školním věku jsem čelil lehké šikaně, takže jsem toužil po tom se postavit těm, co mi dali na frak. V patnácti jsem začal s karate a posilováním a v osmnácti jsem přišel do pražského klubu Hanuman Gym na první hodinu thajského boxu. Touha nezůstat na spodních příčkách potravního řetězce byla prostě silnější než vše ostatní. 

Co bylo na profi sportovní kariéře nejvíce náročné?

Přizpůsobit svůj celý život sportu, včetně životosprávy. Když se kluci vraceli z nočních veselek, já vybíhal na ranní trénink. V rámci MMA a samotné přípravy na zápasy je nejnáročnější samozřejmě proces hubnutí a zanechání čisté hlavy před zápasem. 

Jak a kdy vznikl PriMMAt Gym?

PriMMAt Gym Praha stojí na třech základních pilířích – Josefovi Královi, Pavlovi Bechtoldovi a mé maličkosti. Před zhruba 6 lety, kdy jsme všichni tři byli na volné noze a trénovali různě po gymech a nebyli nikde úplně spokojeni, přišlo rozhodnutí to změnit. Takto vznikl PriMMAt (pozn.red. dnes jeden z nejlepších a nejúspěšnějších MMA gymů v ČR.) 


Josef Král – držitel dvou profesionálních titulů České republiky v MMA.

Pavel Bechtold – úspěšný bývalý závodník MMA

Marek Lončák – vicemistr světa v thajském boxu 2002, současný headcoach PriMMAt Gym


Jakými fightery a tituly se PriMMAt Gym pyšní?

David Kozma, Artur Mykytenko, Veronika Rodová, Viktor Pavlíček, Emin Sefa, Michal Konrád, Leo Brichta, David Kohout.

Koho vnímáte jako největší konkurenci v MMA odvětví v Čechách nebo na Slovensku?

V Čechách je to jednoznačně Penta Gym. Na Slovensku bratislavký OFA Gym, který je úzce spjatý s ‘’reality show’’ Oktagon. Oba tyto oddíly disponují kvalitními trenéry a výchovou nových bojovníků a výsledky hovoří jasně za ně. 

Na co jste za svoji kariéru nejvíce pyšný?

Za sportovní kariéru rozhodně na mediali z mistrovství světa v thajském boxu. A co se trenérské kariéry týká, na dva tituly s Pepou ‘’Gorilou’’ Králem, tři úspěšné obhajoby titulu s Davidem Kozmou a několik amatérských titulů naší nové generace. 

Jak probíhá trénink pod vaším vedením?

Prakticky se držím standartních metod běžného tréninku thajského boxu a MMA. Začínám rozvičkou, která spočívá v aerobní činnosti švihadla a běhu. Dále přichází strečink a výuka technik thajského boxu a MMA, které můžeme rozdělit na techniky brazilského jiu jitsu, wrestlingu a grepplingu. To vše vyšperkované posilováním celého těla s vlastní váhou. Dále jsou samostatné tréninkové dny, které jsou věnované pouze sparringu, tj. nácvik samotného boje, kde uplatníte všechny techniky najednou.

Je o vás známo, že u vás trénují nejzvučnější jména českého showbusinessu. Vyžadují speciální přístup? 

Zásadní změny v přístupu ke klientům nedělám. Známé klientely si vážím pro jejich talent a úspěšnost ve svém oboru a v podpoře samotných bojových sportů. Díky nim a možnosti sociálních sítí se bojové sporty dostávají k široké veřejnosti. 

Jaké jsou plány do budoucna?

Vzhledem k tomu, že jsme se nedávno přestěhovali do nových prostor, dalších plánů k rozvoji je mnoho. Stále pracujeme na zlepšení zázemí a kvalitě tréninků, které v gymu nabízíme, a to nejen bojovníkům, ale i kondičním cvičencům. V tuto chvíli chceme zapracovat hlavně na marketingu a brand image gymu ve spolupráci s nově vzniklou agenturou D.E Agency. Co se týče sportovních úspěchů, je to u Davida Kozmy zisk titulu ve welterové váze Oktagonu a obhajoba titulu Emina Sefy, návrat Artura Mykytenko a jeho případný boj o titul, u Viktora Pavlíčka jeho boj v těžké váze a několik amatérských titulů pro naši mladou primmatskou krev.

Co doporučíte našim čtenářkám a čtenářům, aby se dostali co nejrychleji do formy?

Bojové sporty a techniky jsou jednoznačně na přední příčce efektivity spalování problematických partií, proto u nás v gymu potkáte spoustu těch, kteří se aktivně připravují na plavkovou sezónu a to ať už při osobních lekcích s trenéry nebo kruhových trénincích. Techniky bojových sportů vznikají v oblasti trupu a středu těla a proto jsou vyhledávány pro svoji účinnost u pánské i dámské populace. Důležité je samozřejmé i dodržování stravy, ale nic se nesmí přehánět. Hřešit může každý, ale všeho s mírou.

Foto: zdroj, archiv Marka Lončáka


PriMMAt Gym Praha

 

Facebook: PriMMAt Gym Praha

Instagram: @primmat.gym.praha

Na Stráži 2392/31b, Praha 8