• Styling  • Maskáčový vzor – vojenský army styl je in

Maskáčový vzor – vojenský army styl je in

Vojenský army styl je stále trendy a má tu výhodu, že se může nosit za každého počasí, pokud se ovšem zvolí správné nakombinování a samozřejmě i materiál. Letos je to opět jeden z hlavních trendů, který je dobře nositelný snad pro každý módní styl.

Army styl patří k neuvěřitelně praktickému oblečení a řadí se mezi nadčasový look. Army stylu se také říká vojenský nebo military. Původně to byl čistě mužský trend – důstojníci chodili do společnosti ve slušivých uniformách celá staletí. Mezi ženy se dostal až v 60. letech, a to původně jako rebelský. Ženy se tak oblékaly v reakci na válku ve Vietnamu, aby vyjadřovaly svou sounáležitost s vojáky nebo protest proti režimu. Od té doby ale utekla spousta času a army styl se ukázal jako životaschopný i ve společnosti, která žádné války nevede.

Jak ho poznáme

Klíčovým slovem pro armádní styl je jednoduchost. Vojenstvím inspirovaná móda se vyznačuje přísnými liniemi, jednoduchými střihy, strohostí a účelností. Typické jsou také barvy – nejčastěji různé odstíny zelené, hnědé a okrové, ale také odstíny do červena či modra. Barvy se objevují v klasických maskovacích kombinacích – většinou inspirovaných maskovacími vzory současných armád. Vzorů je několik, od obyčejných typu „lámaná skála“, přes pouštní vzory, tzv. vzor „améby“, až po moderní pixelové neboli digitální maskování.

Jak se obléknout?

Pokud chcete nosit army styl, nezapomeňte, že byste si měly vždy obléknout jen jeden kousek v tomto stylu. Zbytek outfitu by měl zůstat barevně neutrální a ležérní.

Toužíte po maskáčovém svršku? Pak vězte, že se dá pohodlně kombinovat především s oblíbeným tmavým denimem, který má ve skříni snad téměř každý. Spárujte jej navíc i s neutrální černou a bílou. To je klasika a kombinace, kterou se nedá nic zkazit.

Ke sportovnímu stylu se maskáče skvěle hodí. Své o tom ví i ty nejznámější tváře světového showbyznysu. A to ať už jde o příjemný pletený svetřík, maskáčový komplet či krátký crop top.

Jestliže vám postačí jen doplněk, obuv nebo kabelka v army stylu, pak s chutí do toho. Ale i v tomto případě platí pravidlo, a to jednou a dost. Vše ostatní zvolte nejlépe v jednobarevném provedení.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11,, 12