• Lifestyle  • Máte rádi kávu?

Máte rádi kávu?

Máte rádi kávu? Všichni milovníci dobrého espressa vědí, že bez stylového prostředí si sebelepší kávu vychutnají jen napůl. Kavárenský design je samostatnou kapitolou, protože navrhnout stylovou, a hlavně funkční kavárnu, kde by se hosté cítili dobře a vždy se tam rádi vraceli, je těžké. Pojďte se společně s Dailystyle podívat na 9 kaváren na Novém Zélandu a v Austrálii, jejichž design je světovou špičkou.

Ateliér Biasol navrhl stylový design Little Hugh Coffee, což je malá kavárnička na předměstí australského Melbourne. Její design je typický geometrickými tvary, které plynule přechází ze zdí na stropy. Tyto linie jsou zdůrazněny kontrastem, jež tvoří vápnem bělené březové panely, respektující asymetrické geometrické linie, jež se v nepravidelném rastru prolínají s panely lakovanými, přičemž jsou od sebe striktně odděleny silnými černými liniemi.

Designové studio ZWEI navrhlo Code Black, kavárnu na severu Melbourne v budově, která kdysi bývala mechanickou dílnou. Coffee bar, umístěný v centru prostoru, je jeho přirozeným srdcem, přičemž v jeho okolí se nabízí mnoho možností k posezení od klidné části s oddělenými stolečky až po otevřené a společné části. Industriální design budovy byl rozbit čistě moderním zařízením, přičemž architekti nijak neskryli původní účel prostoru.

Ateliér Bubble Interiors se bravurně ujal přestavby kavárny Excelso Coffee, v Tauranze na Novém Zélandu. Původně klasický interiér si majitelé přáli zrenovovat ve svěžím a moderním duchu, který by mu dodal přirozenější vzhled a přitáhl především mladou klientelu. Minimalisticky řešené povrchy z OSB desek naprosto splnily tento požadavek, avšak jejich nevšedně lomené linie dodávají prostoru na dynamice a zajímavosti.

Studio WALA – Weian Lim Architects přeměnilo tuto zchátralou, ale nádhernou budovu staré pošty v Melbourne na stylovou kavárnu The Little Man Cafe. Základní myšlenkou celého konceptu bylo, aby se zde hosté cítili jako doma a interiéry s jasnými barvami a jednoduchým designem s industriálními prvky tomu plně odpovídají.

Ateliér Brolly Design, který navrhl Flipboard, na zcela alternativní prostor a víceúrovňovou kavárnu v australském Melbourne, která je specifická malými zákoutími a exteriérovými „výklenky“ k posezení. Jak exteriéru, tak interiéru budovy dominuje dřevo, ale zatímco venkovní prostory skýtají potřebné soukromí, ty vnitřní s velkoplošnými okny umožňují neomezené výhledy do ulice a komunikují tak s okolním prostředím.

Inspirován elegantním a klasickým stylem staroanglických šlechtických sídel, ovšem s nádechem moderního designu. Kavárna Middletown je dokonalou syntézou obou stylů. Její design je dílem architektonického studia Tate, které na realizaci spolupracovalo s agenturou Pop & Pac, aby vytvořili tento jedinečný a stylový interiér.

Ateliér Giant Design stojí za realizací této nádherné kavárny společnosti Pablo & Rusty v australském Sydney. Její průmyslový vzhled vynikne díky použití leštěného betonu, klasických odstínů mosazi, rekultivovaných cihel v kombinaci s dřevěnými prvky a prostě nikdy nevyjde z módy.

A po druhé designové studio Biasol, které stojí také za designem Hutch & Co, kavárny a restaurace v Melbourne, jejíž design v sobě kombinuje černé prvky, jako okenní rámy, klasické bílé dlaždice a precizní práci s lehkým dřevem a bílým nábytkem. To vše skvěle doplňují podlahy z litého betonu.

A do třetice Biasol, jehož designéři zde tentokrát vytvořili jednoduchý, přirozený interiér kavárny Jury, která se nachází v budově bývalého vězení. Strop, stěna a bar jsou pokryty hravým dřevěným vzorem, zatímco podsvícené logo na zadní stěně přitahuje vaši pozornosti k umělecky ztvárněnému logu kavárny.

Poděkování a zdroj fotografií: BiasolZWEI, Bubble interiors, WALA, Brolly Design, Tate, Giant Design