• Lifestyle  • MEN’S STYLE

MEN’S STYLE

Mládenecké bydlení je podle mého názoru velmi zajímavým tématem, které je dnes bohužel mnoha designéry poněkud opomíjeno. Mladí lidé prostě potřebují svůj prostor, kde by se mohli plně realizovat, přijímat návštěvy a zároveň nerušeně plánovat svůj budoucí život. Proto jsem pro dnešní článek vybral jeden malý byt na dolním Manhattanu, který přesně splňuje kritéria mládeneckého bydlení, ale přitom v sobě snoubí dokonalou estetiku se špičkovým designem.

Kombinace „dánského stylu,“ trendy zařízení, hřejivých koberců a luxusních tapet harmonicky koresponduje s poněkud sparťanským stylem celého bytu. Design tohoto prostoru je dílem zkušených expertů newyorského desénového studia WILLEY DESIGN, jež se této výzvy ujali skutečně bravurně!

Na relativně malé ploše byl vytvořen plnohodnotný byt, skýtající veškerý komfort současných trendů moderního bydlení. Přestože se apartmán nachází v jednom z manhattanských věžáků s relativně velkými okny, bylo třeba celý prostor ještě více prosvětlit, a proto designéři zvolili pro výmalbu jasně bílou barvu, doplněnou podlahami ze světlého kanadského dubu. Tento koncept byl na několika místech rozbit kontrastními prvky v tmavě šedé barvě, ať již se jedná o břidlicový obklad jedné ze stěn v obývacím pokoji, či tapetou v ložnici. Zemité odstíny a přírodní dřevo dominují celému prostoru, což ještě více podtrhuje „pánský“ styl, ke kterému se skvěle hodí designové jídelní a barové židle z leštěného ořechového dřeva. Kuchyňská linka v dekoru zlatého dubu se zapuštěnými úchytkami  pak celý koncept pouze harmonicky doplňuje. Poměrně střídmou barevnost denní zóny bytu rozbíjí sněhobílá plastika, zavěšená na kamenem obložené stěně obývacího pokoje, jež do prostoru vnáší potřebnou dynamiku a hravost, dvě modrá retro křesílka a obrazy, evokující svými barvami expresionismus.

Poděkování a zdroj fotografií: WILLEY DESIGN