• Events  • Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2015

Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2015

Dlouho očekáváná módní akce se nám blíží, rezervujte si tedy víkend 21.-22.3.2015 ve svém diáři. My vám přinášíme novinky, na které se letos v rámci této akce můžete těšit.

Velkou novinkou je změna lokace letošního MBPFW. Z Právnické fakulty totiž přesídlí do historicky cenné budovy bývalé Živnostenské banky a budoucího ZIBA Muzea moderního skla, které se ale otevře až v roce 2016 v ulici Na Příkopě.

Prague fashion weekend 2015 11002502_992102117483951_295569610165412427_n

Tato jarní edice odhalí kolekce podzim/zima 2015/2016 předních český a slovenských návrhářů. Čekají vás přehlídky nejen již známých jmen ale i začátečníků, kteří si svou kariéru v módní industrii teprve začínají budovat. Těšit se můžete na tyto návrháře a značky:

Chatty, Petra Balvínová, Pavel Berky, Pavel Brejcha, Mirka Horká, Michael Kováčik, Zuzana Kubíčková, tvůrčí trio LaFormela, Lukáš Macháček, Ivana Mentlová, Klára Nademlýnská, Denisa Nová, Odivi, Daniela Pešková, Jakub Polanka, Petra Ptáčková, Vladimír Staněk, Martina Špetlová a módní značka Pietro Filipi s kolekcí Silverline by Ivana Mentlová.

Neuvěřitelnou poctou pro tuto akci i celou českou módní scénu je fakt, že se MBPFW’15 budou účastnit dvě světová média a to online magazín Nowfashion, který živě publikuje fotografie i videa ze světových týdnů módy a portál Style.com, který připraví a zveřejní streetstylovou reportáž z této pražské akce.

Jakub Polanka S/S 2015 Runway MBPFW

Jelikož novinek není nikdy dost, tak si pro nás všechny pořadatelé připravili nový projekt pro začínající návrháře pod názvem Mercedes-Benz Talent. Soutěž je pro studenty oděvního návrhářství a zaměřuje se na všechny vysoké školy oděvního designu v České republice. Studenti se do soutěže nepřihlašují sami, nýbrž jsou po celou dobu letního semestru pod přísným dohledem pedagogů UMPRUM – Liběny Rochové a Pavla Ivančice, kteří na konci června vyberou tři finalisty a ti vytvoří soutěžní model na zadané téma. Tyto finálové modely uvidíme během zářijového fashion weekendu a absolutní vítěz získá možnost přehlídky na následující jarní edici MBPFW.

„Jedná se o vůbec první soutěž, která zahrnuje všechny vysoké školy oděvního designu u nás, a je tak historicky významnou přehlídkou nejtalentovanějších vysokoškoláků v oboru,“  říká o soutěži Liběna Rochová.

Brzy Vás budeme informovat o programu akce ale je zřejmé už teď, že se máme opravdu na co těšit. Vstupenky v podobě VIP pasů můžete kupovat už teď prostřednictvím emailu info@mbpfw.com

Sledujte #MBPFW na sociálních sítích a to Facebooku, Instagramu a Twitteru.

Svou účast můžete potvrdit na Facebooku zde.

Fotografie – Archív mbpfw.com