• Men's world  • TOP 5 barů v Praze, které musíte navštívit

TOP 5 barů v Praze, které musíte navštívit

Pokud hledáte na večer nevšední místo, kam si půjdete s přáteli sednout a nechcete jít do jen tak ledajakého baru, připravili jsme pro vás výběr TOP 5 barů, co mají příběh.

Anonymous

Poznávacím znamením baru, který najdete zastrčený v atriu historické části Prahy v ulici Michalská 12, je stejnojmenná maska. Majitelé David a Filip se inspirovali v jejich oblíbeném filmu “V for Vendetta” a v podobném stylu zařídili interiér podniku. Vychutnat si zde můžete lahodné drinky a příjemnou atmosféru doprovázenou elektro swing/ jazz hudbou. Rukopisem baru je příprava a následné podávání koktejlů.

Anonymous Bar

Black Angels’s Bar

Black Angel’s Bar je postaven ve stylu prohibičních podniků 30. let typu tzv. „public house“, kde se lidé všech společenských vrstev potkávali se svými známými, přáteli, aby po těžkém dni v práci potěšili ducha sklenkou dobrého drinku, jež byl v té době zcela nepochopitelně zakázán.
V druhém suterénu hotelu U Prince na Staroměstském náměstí očekávejte prvotřídní servis šéfbarmana Pavla Šímy, detailně připravený nápojový lístek a personál oblečený v dobových šatech. Ne náhodou je tento podnik řazen mezi TOP hotelové bary na světě.

Black Angel

Bar and Books

Newyorský řetězec, který najdete na dvou místech v Praze, nabízí svým hostům ryze gentlenmanské prostředí. Destiláty špičkové kvality a doutníky (včetně vlastní produkce) se nachází v Týnské uličce a v Mánesově ulici na Vinohradech. V prostorech vévodí tlumená světla, kožená křesla a menší stolečky nechávající přesto dostatek soukromí. Jejich specializací je whisky, ale na výběr máte rovněž výběrové šampaňské a kvalitní rozlévaná vína.

Bar and Books

Hemingway bar

Loňský vítěz soutěže Czech bar Awards 2014 je klasickým koktejlovým barem inspirovaný Ernestem Hemingwayem. Na adrese Karolíny Světlé 26 se vám dostane nejširší nabídka absinthů v České republice a rovněž slušná nabídku rumů. Hostům připravili i speciální “tasting experience”, což je ochutnávka několika rumů s kouskem čokolády, ořechy a sušeným ovocem. Maximální servis zaručen.

Hemingway Bar

Tretter’s

Matador mezi pražskými koktejl bary a následovník rodinné barmanské a gastronomické tradice. Tak nějak bychom mohli popsat bar V Kolkovně, jež se nás svým prostředím a kultivovaností snaží přenést zpátky v čase do Paříže a New Yorku. Mezi dvěma stovkami vynikajících koktejlů, připravovaných odborně vyškolenými barmani, jsou jak klasické, notorické známé chutě, tak ale i receptury, jež v Tretter’s sami vymysleli.

Tretter's

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12,