• Lifestyle  • Město lidem, lidé městu

Město lidem, lidé městu

26. a 27. srpna bude historické centrum Českých Budějovic patřit k unikátní společensko- kulturní akci s názvem Město lidem, lidé městu.

Cílem pořadatelů je na dva dny proměnit běžné šedé městské ulice- Krajinská, Česká a Piaristická – a vdechnout ji tak život pokrytím živého trávníku a probudit tak v ulicíh barvy a přírodu. Akci budou doprovázet nejrůznější umělci a místní restauratéři vás rádi pohostí. Organizátoři slibují i zajímavý doprovodný program, například na Piaristickém náměstí bude připraveno podium, na kterém vystoupí populární hudební skupiny a mnoho a mnoho dalšího. Vstup na celou akci, která vzniká za podpory města České Budějovice, je zdarma.

51

Mezi nejzásadnější část dvoudenního programu v centru Českých Budějovic bude patřit koncert Jihočeské filharmonie. Instalaci uměleckých objektů zase připravují organizátoři ve spolupráci Alšovy a Mariánské galerie.

“Celým konceptem akce Město lidem, lidé městu, chceme nejen obyvatelům Budějovic připravit možnost, k tomu aby všichni společně vyrazili do ulic a zažili nevšední zážitky, které nezažijí každý den. Rádi bychom zaujali všechny. Proto v našem programu najdete různé formy a žánry zábavy, kterou bychom rádi podali vkusnou a doufáme zajímavou formou,” řekl k přípravám Robin Mikušiak z pořadatelského týmu.

Můžete se ovšem těšit nejenom na umění, připraveno pro Vás bude i letní kino, možnost zatancování si latinsko-amerických tanců, shlédnutí módní přehlídku nebo třeba se zúčastnit největšího setkání chůdařů na území České republiky. Těšit se můžete také na  muzikálové představení Cyrano nebo scénické čtení herce Lukáše Hejlíka. Jednou ze základních myšlenek celé akce je zapojení místních podniků a poskytovatelů služeb. Ti představí své dovednosti na ulici před svými provozovnami a nabídnou své služby návštěvníkům.

52

Vidět můžete také vystoupení slacklinistky Terezy Panochové, která chystá na nataženém popruhu přejít celé budějovické náměstí od radnice, až po Černou věž.

Během akce vyroste na Piaristickém náměstí hudební stage, kde uslyšíte kapely jako Universla Swing Brothers Bez Not nebo Electro Swing Allstars.

53

 

 

“Akce může být připomínkou kdysi tradičního Korsa, kdy se měšťané procházeli po ulici a užívali si její atmosféru. V dnešní době je ulice spíše dopravní koridor a tento festival může vést k diskusi, zda bychom některé veřejné prostory nemohli využívat jinak a lépe,” okomentoval vizuální stránku připravované akce architekt Miroslav Vodák.

Akce startuje 26. srpna ve 13:00 a končí ve 24:00.

V sobotu 27. srpna se program rozjíždí v 9:30 a konči také ve 24:00.

Vstup na akci je zdarma.

Více informací najdete na webu akce www.mestolidemlidemestu.cz

Zdroj: 1, Agentura Bluegekko