• Lifestyle  • FLAT IN THE CITY

FLAT IN THE CITY

Tento newyorský apartmán v poválečné budově, vystavěné počátkem šedesátých let byl kompletně renovován a přeměněn v reprezentativní prostor, v němž se snoubí maskulinita, historizující prvky a klasický newyorský design. Interiér je dílem architektů ateliéru Messana O’Rorke, kteří se při jeho realizaci, dle jejich slov, inspirovali návrhy Toma Forda a značky Halston.

„Obě firmy prezentují ve svých kolekcích výraznou maskulinitu skrytou v jednoduchosti, precizním provedení a kvalitních materiálech a právě tuto filosofii jsme se rozhodli přenést do interiérového designu,“ tvrdí Brian Messana, jeden z partnerů Messana O’Rorke. Na zdech se střídají tři odstíny šedé, od péřové až po její nejtmavší variantu, přecházející téměř až do antracitové, které tvoří ideální kontrast k převážně černému nábytku. Zbytečné příčky byly odstraněny a většina prostor bytu byla propojena v loftovém stylu. Otevřená dispozice s výhledy na město působí velmi vzdušně a během dne sem proudí dostatečné množství přirozeného světla, což je při volbě tmavých barev nesmírně důležité.

Skutečným skvostem je kuchyňská linka v kombinaci černého lesku a šedého leštěného mramoru, která plynule přechází v barový pult a pokračuje až do obývací části, vybavené temně šedou látkovou pohovkou. Velmi efektním prvkem jsou všudypřítomné niky se zabudovanými led světly ve žlutém odstínu, které skvěle korespondují s akcenty zlaté a rozbíjejí tak poměrně monotónní barevnost interiéru bytu. Na zdech pak visí umělecká sbírka majitele, která design příjemně dotváří a vnáší sem osobitý prvek a potřebnou dynamiku.

Poděkování a zdroj fotografií: Messana O’Rorke