• Lifestyle  • Minimalismus v Římském stylu

Minimalismus v Římském stylu

Nádherný byt v designu Caorly Vannini, v historickém centru Říma, v sobě kombinuje prvky modernismu kombinované s industriálním designem. Caorla zde vytvořila skutečně jedinečné prostředí, které sice inklinuje k minimalistickému stylu, ale tak, aniž by působilo sterilně. Pojďte se společně s Dailystyle podívat na jeho prohlídku!

Základní barevnost diktují odstíny zlatavého dubu v kombinaci s bílými stěnami. Dobové obklady jsou v některých případech použity také na stěnách. Hlavní obývací prostor, sestávající z kuchyně, jídelny a obývacího pokoje, je díky nosným prvkům budovy sofistikovaně rozčleněn na jednotlivé funkční zóny. Dveře jsou pak řešeny elegantním posuvným systémem. Celý prostor je oproštěn od kusů nábytku a nástěnných dekorací, což mu dodává dynamickou hloubku. Kuchyňský prostor, nacházející se v jednom ze vzdálených zákoutí, je tvořen centrálním ostrůvkem s varnou deskou v kombinaci s vysokými skříňkami umístěnými u obou stěn. Díky tomuto působí byt stále uklizeně, protože přebytečné věci můžete prostě zavřít. Stylové industriální osvětlení pak pouze ozvláštňuje monotónnost tohoto prostoru.

V podobném duchu se nese také jídelna se stolem v dýze v odstínu wenge a polstrovanými židličkami nesoucími podpis studia Diesel. Zajímavým designovým kontrapunktem je několik industriálních svítidel zavěšených přímo nad stolem.

Ložnice je od hlavního obývacího prostoru pouze symbolicky oddělena příčkou, přičemž postel ze světle hnědého sametu tvoří středobod tohoto pokoje. Nasvětlené niky v čele postele pak vnáší do tohoto prostoru potřebnou dynamiku, přičemž zemité odstíny podtrhují čistý výraz a design celého bytu.

 

Poděkování a zdroj fotografií: Caorla Vannini