• Fashion News  • Výjimečný prsten pro výjimečnou ženu

Výjimečný prsten pro výjimečnou ženu

Zásnubní prsten – symbol nekonečné lásky. Tedy alespoň ve většině případů. Když muž daruje ženě zásnubní prsten, je to vyjádření jeho touhy se s ní oženit a zůstat s ní navždy. Kde vznikla tradice zásnubních prstenů a které jsou teď žhavou módní novinkou?

Zásnubní prsten začal svoji historii ve starověkém Egyptě. V časech starého Egypta měly zásnubní prsteny zcela jinou podobu než jak je známe dnes. Prsten tvořil kovový proužek spojený do tvaru kruhu. Takový prsten měl symbolizovat nekonečnost. Zásnubní prsteny se používaly také v dobách starého Říma. Římané dávali prsten spolu s malým klíčkem, který měl ochránit obdarovaného. Římské nevěsty dostávaly dva snubní prsteny, jeden zlatý, který nosily na veřejnosti, druhý vyrobený z kamene, ten používaly během vykonávání domácích prací. Ne vždy znamenalo nošení prstenu, podobného snubnímu, manželství. Někdy takový prsten znamenal nedotčenost nositele nebo byl prsten symbolem čistého přátelství.

Dnes má podobu doslova luxusního šperku, který mnohdy nejen designem, ale také po finanční stránce, můžeme přirovnat k několika „zlatým cihličkám“. Přesně tyto parametry splňují zásnubní prsteny od nejvlivnějšího módního návrháře druhé poloviny 20. století, Karla Lagerfelda, který dostal jedinečnou nabídku vytvořit návrhy prstenů. Zhotoveny jsou slavným šperkařským mistrem Frederickem Goldmanem a následně prodávány v Kanadě, Spojených státech, Austrálii a Velké Británii.

A kde vlastně Karl Lagerfeld čerpal inspiraci? Samozřejmě z pařížské architektury, která je pro něj natolik výjimečná, že dokázal krásy této země zasadit do těchto úctyhodných šperků. Následně přidal ještě geometrické tvary pro dokonalou tečku na závěr. Díky tomu vytvořil opravdové skvosty, po kterých touží snad každá žena.

Jejich cena začíná na 240 tisících českých korun, kdy se může dále vyšplhat na slušných 2 a půl milionů korun. To vše závisí na zpracování a druhu kamenů. Na celou kolekci se můžete podívat ZDE.

Tak co na ně říkáte? Zdají se vám nádherné stejně jako nám?

Zdroje: 1, 2, 3