• Styling  • Móda z orientu

Móda z orientu

Orientální móda je díky svým kreativním vzorům a vysoké škále barev velmi zajímavý módní styl.

Oblečení v orientálním stylu si nelze splést s žádným jiným stylem a to díky svým specifickým materiálům, střihům, barvě a zdobení. Jsou upřednostňovány volnější jednoduché střihy pro pohodlnější nošení. Nejvíce používané materiály jsou bavlna, kašmír a hedvábí. Charakteristické jsou písčité a zemité barvy obohacené o pestré potisky či zdobené výšivky. Na oblečení nechybí ani barevné korálky, kamínky nebo flitry.

K oblečení dozajista patří také doplňky. A tím myslím výrazně zdobené prstýnky, náramky nebo náhrdelníky, náušnice, opasky a další. A čím více doplňků na těle bude, tím lépe. Doplňky se v orientálních zemí vyrábí ze zlata, které symbolizují bohatství. Pokud ale nemáte dostatek financí ke koupi zlata, nemusíte zoufat. Vhodná je cenově dostupná bižuterie ve zlatých odstínech. Velmi oblíbené jsou také náramky a náušnice ze dřeva.

Nezapomínejme ani na vhodnou obuv, která by měla být vzdušná a pohodlná. Obuv by měla ladit k celkovému outfitu. Proto stejně jako u oblečení, tak i obuv má výrazné výšivky a vzory. Střevíčky nebo kotníková obuv jsou v tomto stylu zdobené korálky, flitry či kamínky.

K orientálnímu stylu patří různě zdobené šátky, které dodají celkovému looku ten správný šmrnc. Proto by neměly chybět v žádném módním šatníku.

 Mark♥Po (marketa-potjahajlova.cz)

Zdroj: 1, 2