• Lifestyle  • Moderna s vintage akcenty

Moderna s vintage akcenty

Kombinace vintage stylu, koloniální klasiky a moderny se na první pohled může zdát šílená. Harmsley Road Residence je ovšem důkazem, že i tyto zdánlivě nekombinovatelné styly lze sladit v jeden líbivý a přitom dokonale funkční celek. Rekonstrukce starého domku se bravurně ujal australský architektonický ateliér STUDIO 53.

K původní stavbě s akcenty viktoriánského stylu byla přistavěna moderní krychlová přístavba, která byla oblečena do „romantizujícího“ kovového pláště s florálním rastrem, který na první pohled působí jako gigantická krajka. Tento plášť plní funkci zastínění před pálícím sluncem a zároveň opticky zjemňuje surový styl nového železobetonového křídla. Slunce navíc vytváří na vlastní fasádě díky hře světla a stínu skutečně jedinečné efekty, které se postupně během dne mění a dodává jinak poměrně fádním proskleným plochám potřebnou dynamiku.

S prolínáním moderny a vintage prvků se setkáme také v interiérech vily. Velmi efektně působí například designový jídelní stůl, doplněný apartními židličkami z překližky a kovu z poloviny minulého století, či retro komoda pod televizí, které pro změnu kontrastuje hypermoderní a jednoduchý krb z pohledového betonu. Designérům se skutečně podařilo nepřesáhnout křehkou rovnováhu mezi estetikou a kýčem, díky čemuž působí celý dům neobyčejně útulně a přitom splňuje všechny současné nároky na moderní životní styl.

Poděkování a zdroj fotografií: STUDIO 53