• Lifestyle  • Moderní apartmán v Bejrútu

Moderní apartmán v Bejrútu

Tento nádherný a světlem zalitý apartmán v libanonském Bejrútu, nedávno dokončený pod taktovkou místního ateliéru Roland Helou Design, byl navržen pro mladý a volnomyšlenkářský pár, který si přál vytvořit inspirativní domov odpovídající jejich naturelu a současným designovým trendům. Přízemní byt, rozkládající se na ploše 300 čtverečních metrů leží na populárním předměstí Rabieh a nabízí díky maximálnímu prosklení stěn úchvatné výhledy do okolní krajiny s cedrovými lesy.

Proslulé dřevo libanonského cedru bylo také zvoleno pro některé podlahy a vestavné skříně. Jeho medově zlatý odstín tak tvoří nejen perfektní kontrastní prvek k moderním materiálům, ale zároveň vnáší dotek okolní přírody přímo do interiéru apartmánu. Podlahy ve zbylých místnostech pak byly realizovány z velkoformátových dlaždic z bílého mramoru, či tmavě šedé břidlice. Bloky vulkanického kamene pak byly použity jako obklad plynového krbu v obývacím pokoji, který je bezesporu dominantním prvkem tohoto prostoru a vnáší sem nádech luxusu a elegance.

Hlavní společenská zóna sestává z jídelny a obývacího pokoje a je laděna v minimalistickém duchu. Nevýrazné odstíny bílé a světle šedé jdou doplněny tmavými barvami a na několika místech rozbity výraznými potahovými látkami či uměleckými díly. Velmi zajímavými designovými solitéry jsou atypické konferenční stolky, stojací lampa Twiggy v designu Marka Sadlera, či jídelní stůl od Kelly Hopen, doplněný romantizujícími čalouněnými židlemi. Na tento prostor pak přímo navazuje prosklená „zimní zahrada,“ zařízená světle šedým gaučem Natuzzi a elegantním barovým pultem. Oddělená kuchyně je pak zcela podřízena dominanci tmavě šedé barvy, doplněné akcenty jasně červené.

Ložnice jsou oproti zbytku bytu laděny do tlumených tónů, evokujících klid a pocit pohody. Veškeré úložné prostory jsou vyřešeny formou velkoplošných a na první pohled téměř neviditelných vestavných skříní. Součástí bytu je také rozkošné patio s malým bazénkem.

Poděkování a zdroj fotografií: ROHD