• Fashion News  • Módní značka PLOVE představuje novinky pro léto 2019

Módní značka PLOVE představuje novinky pro léto 2019

Jednodílné plavky inspirované naivní malbou a poprvé i dvoudílné modely s vyztuženými košíčky pro různé postavy. To vše a mnohem víc nabízí nová kolekce značky PLOVE designérky Pavlíny Miklasové, která dokázala spojit funkčnost, estetiku a materiálový experiment.

Letos přichází PLOVE hned se dvěma velkými novinkami. První jsou jednodílné plavky s potiskem inspirovaným obrazem od malíře Františka Petráka, oblíbeného umělce designérky. Petrákova tvorba se vyznačuje výraznou barevností, smyslem pro kompozici, nadsázkou, určitou naivitou i precizním provedením. Přesně toho chtěla docílit ve své nové kolekci plavek i Pavlína Miklasová.

„S malbou jsem pracovala v různém měřítku. Vznikly tak čtyři druhy potisků na dvou základních podkladových barvách, černé a pískové. Výsledkem jsou jednodílné plavky s variabilními ramínky a autorským potiskem,“ vysvětluje Pavlína Miklasová

Plavky jsou vyráběny v České republice v limitovaném množství a k dostání jsou ve velikostech S, M a L.

Druhou novinkou jsou dvoudílné plavky s vyztuženými košíčky, které se mezi produkty značky PLOVE objevují vůbec poprvé. Plavky jsou ušity z materiálu, který je tvořen recyklovaným polyamidovým vláknem, a jsou k dostání ve velikostech 75 B – 90 E.

„Chci, aby moje plavky nosily i ženy a holky s větším poprsím a skutečně ženskou postavou, proto přicházím s novým střihem a řešením košíčků,“ uvádí designérka.

Vyztužené dvoudílné plavky, které jsou určené pro všechny typy postav, navrhla ve dvou unikátních barevných kombinacích; skořicové s mentolovým lemem a výrazné pomerančové se světlým lemem. Novinka sází kromě osvěžujícího barevného provedení také na čistý design a pohodlnost.

PLOVE je součástí české designérské scény od roku 2015, kdy jej Pavlína Miklasová založila jako svůj školní projekt během studia na pražské UMPRUM. Od té doby sklízí její tvorba prestižní nominace i úspěchy na mezinárodních výstavách.Návrhářka ráda experimentuje s tvary i materiály. Vytváří unikátní a nadčasový design plavek s důrazem na osobitost a kvalitní zpracování.

Ve svých kolekcích využívá kromě běžné plavkoviny a zbytkových materiálů také unikátní látku tvořenou z 80 % recyklovaným polyamidovým vláknem. Loni se navíc sortiment značky PLOVE rozrostl o sandály, na kterých Pavlína Miklasová pracuje společně s designérkou Barborou Veselou. Fotografem celé kolekce je Robert Houzar.

Produkty PLOVE jsou k dostání na e-shopu značky a nově také v showroomu Oneday, Františka Křížka 8, Praha 7, a to od března do září 2019.

Zdroj: archiv značky PLOVE, fotografie Robert Houzar