• ppl talk  • „Módu mám ráda, i když mne často hodnotí v módních policiích negativně, nic si z toho nedělám,“ prozrazuje Jitka Boho

„Módu mám ráda, i když mne často hodnotí v módních policiích negativně, nic si z toho nedělám,“ prozrazuje Jitka Boho

Někteří z vás ji znají jako vítězku soutěže Česká Miss 2010, druzí jako zpěvačku. Jitka Boho (dříve Válková, pozn. redakce) má však nyní úplně jinou roli – je maminkou tříměsíční dcerky Rosalie. To, jak si užívá mateřství, zda pověsila modeling na hřebík či na čem aktuálně pracuje nám Jitka prozradila v dnešním rozhovoru… a máte se na co těšit!

Jitko, stáhla jste se z očí veřejnosti… jak si užíváte novou roli maminky?

IF1A3332Nenazvala bych to stáhnutím se z veřejnosti, spíš si opravdu vybírám akce, na kterých se ukáži nebo vystupuji. Roli maminky si užívám, jak se jen dá. Jsou to ty nejhezčí okamžiky. Doma se snažím být nejenom maminka, hospodyně, manželka, ale samozřejmě mám vyhrazený čas na svoji práci. Když malá usne, což je už celkem  pravidelně kolem 20. hod., přecházím do studia za manželem a máme večer pro sebe. (směje se)

Nechybí vám tedy žádné večírky a další společenské akce?

Večírky nikdy pro mne nebyly důležité, spíše naopak, vždy to bylo spíše pracovní, než abych se šla bavit. Děláme si hezké večery doma, pozveme přátelé a máme takový mini koncert, kdy jamujeme, pouštíme si hudbu a diskutujeme, hrajeme hry, to je mnohem lepší než večírky…

A co modeling? Kdy se plánujete vrátit na přehlídková mola a před objektivy fotoaparátů?

Modeling pro mne rovněž nebyl nikdy důležitý. Přehlídky jsem chodila vždy spíš vyjímečně, teď už mám nějaké nasmlouvané, ale mám to jako takové zpestření. Fotomodeling mne ale baví, tomu se nebráním. Focení je pro mne takové zajímavější než samotné přehlídky. Při obou činostech mám ale stále takovou jemnou trému, vím totiž, že to není to, v čem se cítím 100%.

Manžel je muzikant, vy jste zpěvačka – zpíváte doma Rosárce často?

Ano, manžel je bubeník. Hraje na kytaru, zpívá a já s ním. (směje se) Rosárce zpíváme a hrajeme hodně často, dokonce teď ve 3 měsích začala broukat, když začneme zpívat. Uvidíme, jestli jí to bude bavit i nadále. (směje se) Zpívali jsme jí, už když byla v bříšku. Myslím, že si to pamatuje. Když ji ale hudba bavit nebude, tak ji nutit určitě nebudeme. (směje se)

Rosalie – krásné ale ne příliš obvyklé jméno. Jak dlouho Vám trvalo, než jste se s manželem shodli na jménu?

Na jménu jsme se shodli hned. Já je navrhla a manželovi se moc líbilo. Měli jsme pro holčičku Rosalie a pro chlapečka Mikoláše. Je to taková naše malá sovička, jako z té pohádky Tři oříšky…

IF1A3494Jak to vůbec momentálně vypadá s Vaším volným časem? Máte na sebe čas? A jak ho případně nejraději trávíte?

Veškerý volný čas trávíme teď prací na mé první autorské desce. Takže po večerech skládáme a nahráváme v našem home recording studiu demáče. Připravujeme se také na můj první videoklip, který budeme točit na konci dubna. Bude to určitě náročné, vzhledem k tomu, že stále plně kojím. Máme ale skvělé babičky, které budou hlídat. (směje se)

Zmínila jste práci na nové desce – prozraďte nám, o čem bude a na co se můžeme těšit?

Ano, jedná se mou první autorskou desku. Snažím se pracovat na textech, mám i pár hudebních nápadů, které manžel dokáže krásně rozpracovat a vytvořit z nich finální písně. Deska bude o všedních věcech, které okolo sebe vidím. Bude o Rosárce, o lásce k mému manželovi, ale i o povrchních lidech, které zajímá jen moc a peníze. Nebojím se toho. Pracujeme na ní sami, chceme to co nejvíce udržet v rodinném kruhu, takže třeba sóla na kytaru nahrává bratr Lukáše – Evžen Boho. Jedná se o takový pop rock a všechny texty budou v češtině. Hodně jsem o tom přemýšlela, protože anglicky se zpívá mnohem jednodušeji, ale čeština byla pro mne výzvou a ráda bych, aby si písně mohl zazpívat každý. (směje se)

A kdy si najdete čas sama pro sebe? Jak o sebe pečujete? Jaké kosmetické přípravky ráda používáte?

Snažím se alespoň jednou do měsíce udělat si dvě hodinky pro sebe, kdy hlídá tatínek. Po velmi dlouhé době jsem začala chodit na masáže a kosmetiku do salónu Le Magnifique a tam tedy úplně vypnu. Jsem ráda, že používají přírodní kosmetiku. A co se týče kosmetiky jako takové, tak si myslím, že méně někdy znamená více. Vyzkoušela jsem docela dost produktů, více či méně drahé, ale nejvíc mi vyhovuje ovesná jemně mletá mouka, kterou smíchám s vodou a dělám si takovou masku 2x týdně, pak se namažu přírodním VEG krémem bez parfemace ECO by Sonya a jsem spokojená. Žádné ty super drahé krémy u mne neuspěly. (směje se)

Už víte, kam letos vyrazíte na dovolenou?

Na dovolenou určitě nikam nepojedeme, pokud se bavíme o zahraničí, moři apod. Celé léto budeme pracovat ve studiu. Uděláme si ale určitě týden u manželových rodičů a pak týden u mých rodičů. Máme velmi rádi přírodu a zvířata, takže možná navštívíme nějakou eko farmu a třeba i hory, kde si vyšlápneme nějaký ten kopeček. (směje se) Navíc v dnešní době cestovat už není tak bezpečné, alespoň tak to vnímám já. U nás v ČR máme spoustu krásných míst. Někdo má nacestováno, ale přitom ani neví, kde je Moravský kras. (směje se)

IF1A3344Hodně se zajímáte o zdravou výživu – vaříte či pečete ráda? A co vůbec nejraději?

Ano. Nejde ani tak o zdravou výživu, ale spíš o to, že se snažím nad jídlem přemýšlet. Stále mám ale hodně co dohánět a určitě v tomhle nejsem dokonalá. Maso se snažím jíst velmi minimálně, spíš vůbec. Mléčné výrobky už jsem také velmi omezila. Začala jsem si dělat rostlinná mléka. Také mne mrzí, kolik se jídla vlastně vyhazuje. Hodně jsem byla smutná z dokumentu Waste Taste neboli Z popelnice do lednice. Doporučuji zhlédnout! Jinak doma ráda vařím, peču, zkouším nové recepty. Někdy mi poradí i fanoušci na mém Instagramu, kde mi třeba napíší skvělé recepty.

Co vy a móda? Nakupujete ráda a často? A co oblékání Rozárky? Užíváte si vybírání roztomilých oblečků?

Módu mám ráda, i když mne často hodnotí v módních policiích negativně, nic si z toho nedělám. Ačkoliv si poslední dobou moc věci nekupuji. Snažím se být spíše střídmější ve smyslu nákupů. Žádný drahý kousek byste u mne asi nenašli. Je to vlastně podobné jako s tím jídlem. Co se týče stylu, tak mám ráda takový bohémský styl, ve kterém jsem měla i svatbu. Stejné je to i u Rosárky, samozřejmě jsem ji koupila pár hezkých věcí, ale spoustu i zdědila po dceři mé známé a myslím, že to miminku určitě nevadí. (směje se) Když ale mám jít na významnější akci, tak si nechávám šaty buď ušít nebo udělat styling od mého stylisty Sama Dolceho. Už ví, jaký mám ráda styl a že s kůži nebo kožešinou u mne určitě nepochodí! (směje se)

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů s první autorskou deskou.


Foto: Kateřina Novotná a Nikola Bílková

Jitka Boho – Facebook, Instagram