• Lifestyle  • ZDAŘILÁ MODERNA V KANADSKÝCH HORÁCH

ZDAŘILÁ MODERNA V KANADSKÝCH HORÁCH

Tato moderní chata v Charlevoixských horách v Kanadě je dokonalým příkladem současné architektury, evokující moderní skandinávský styl. Jednoduché tvary a přírodní barevnost použitých materiálů dokonale pak ladí s monumentální scenerií okolní krajiny. Hlavními použitými materiály fasády jsou přírodní smrkové dřevo a antracitově černý trapézový plech. Samozřejmostí jsou také francouzská okna, která umožňují přímý přístup do zahrady. Hravě pak působí sedačka z lanovky, zavěšená na terase namísto lavičky.

Střídmost venkovní architektury je pak plně respektována také v interiérech domu. Podlahy ze světlého stěrkovaného betonu a bíla barva jsou pak hlavními atributy ve všech vnitřních prostorách. Jednoduchá ostrůvková kuchyně v bílém lesku dominuje hlavnímu společenské místnosti, jež zabírá většinu přízemí. Přímo na ní pak navazuje jídelní část s jednoduchým dřevěným stolem a černými židlemi od manželů Eamesových. Obývací část je pak vybavena tmavě hnědou látkovou pohovkou, která přímo zve k posezení se šálkem horké čokolády, zatímco venku zrovna zuří mrazivý blizard. V přízemí se rovněž nachází dětský pokoj s dřevěnými palandami, pokoj pro hosty a samozřejmě také sociální zázemí.

Celé horní patro zabírá ložnice rodičů s vlastní koupenou a šatnou. Také zde se veškeré zařízení nese v duchu skandinávského minimalismu a jediným zařízením je v podstatě dřevěná postel se dvěma praktickými nočními stolky ze smrkového dřeva a bílé křesílko Rocker Chair Vitra, stojící u jednoho z oken.

Poděkování a zdroj fotografií: CARGO ARCHITECTURE