• Lifestyle  • Moje kino LIVE oslavilo první narozeniny premiérou filmu Služebníci

Moje kino LIVE oslavilo první narozeniny premiérou filmu Služebníci

Moje kino LIVE se „díky“ koronaviru dostalo na obrazovky diváků po celé republice. Už jste někdy byli na projekci, která se odehrávalo přímo u vás v obýváku?

Moje kino LIVE tvoří spřátelená kina Aero, Bio OKO, Světozor (vše Praha), Bio Central z Hradce Králové a Univerzitní kino Scala z Brna. Diváci si vyberou film z programu a následně si online koupí vstupenku. Funguje to stejně, jako v normálním kině. Projekce je naplánována na přesný datum a čas a vy se na snímek můžete dívat společně s lidmi z celé republiky. Kód, pod kterým se přihlásíte vám přijde na emailovou adresu. Výhodou je, že se na projekci můžete dívat klidně z postele se svým domácím mazlíčkem a neomezeným jídlem z vaší lednice. Před každým filmem se můžete těšit na úvod dramaturgů, kteří vám prozradí fakta o režisérovi nebo samotném filmu. Během projekce máte k dispozici chat, ve kterém můžete sdílet své dojmy s ostatními diváky.

Takto kina fungují už přes rok. 18. března oslavily první narozeniny a to ve velkém stylu! Divákům byla nabídnuta premiéra filmu Služebníci, společně s úvodem ředitele kina Aero Jiřím Fíglem. Po kině následovala diskuze s režisérem filmu Ivanem Ostrochovským.

Slovensko-česko-rumunsko-irský film Ivana Ostrochovského Služebníci vypráví silný příběh dvou mladých chlapců, kteří vstupují na začátku 80. let v Bratislavě do kněžského semináře, kde se setkávají s neutěšenými poměry v tehdejší kolaborující katolické církvi. V hlavních rolích studentů se představí Samuel Skyva a Samuel Polakovič ze Slovenska, děkana teologické fakulty ztvárnil slovenský režisér Vladimír Strnisko a v roli estébáka se objeví rumunský herec Vlad Ivanov, známý například z rumunského filmu 4 měsíce, 3 týdny a 2 dny oceněného Zlatou palmou na MFF v Cannes. Film se natáčel i v České republice, mimo jiné například v klášteře Plasy. Služebníci jsou v pořadí druhým filmem režiséra Ivana Ostrochovského, jenž debutoval v roce 2015 snímkem Koza.“ – Moje kino LIVE

Co musíme v redakci vypíchnout je rozhodně kamera, kterou ovládl Juraj Chlpík. Opakující se symetričnost a čistota, minimalismus záběrů je něco, čeho se během celého filmu neodtrhnete. Občas se na samotné záběry a jejich kompozici zaměřujete více, než na samotný děj, což může být někdy trochu na škodu. To nic nemění na faktu, že je to velmi silný snímek, který byste měli vidět, pokud vás zajímá cesta chlapců, kteří jsou vychováváni ve víru něčeho, čemu ve skutečnosti až tak nevěří.

Zdroje: Tisková zpráva Služebníci