• Fashion News  • MONDAILY: Česká móda v dobách koronavirových

MONDAILY: Česká móda v dobách koronavirových

Vzhledem k aktuální situaci přinášíme přehled módní scény, a to výhradně v Česku – protože nám v karanténě stejně nic moc nezbývá. Co virus znamená pro českou módní tvorbu? Čtěte dále!

Roušky ve velkém

Vlna paniky zbavila Čechy všech dostupných roušek a chybí tak tam, kde by neměly. Módní návrháři nelenili a ihned se pustili do šití vlastních. Textile Mountain vydávají všechnu bavlněnou metráž dobrovolníkům, kteří z nich šijou roušky ve velkém, které předávají na radnici Prahy 7. Vydali již materiálu na více než 10 000 roušek. Iva Burkertová z Odivi natočila jednoduché video, jak na roušky ze starého trička a navíc bez šití! Všichni ostatní šijou, co jim síly stačí a my děkujeme <3

Podpora lokálních designérů

Není tajemstvím, že čeští designéři a značky neovládají digitální prostředí tak, jak by mohli. I proto je pro ně toto období velmi náročné – většinou totiž nemají e-shopy, na kterých byste je mohli podpořit. Nezapomínejte na ně a podpořte je. Podívejte se na jejich sociální sítě, jestli třeba nedoručují osobně nebo poštou. Pomůžete totiž nejen jim, ale třeba i jejich českým dodavatelům, dílnám, fotografům, modelkám a spoustu dalším lidem.

Blogerka Ina T. – nová Františka Čížková?

Alespoň jedna zpráva, která nesouvisí se šířící se nákazou. Blogerka Ina T. píše nově pro módní policii deníku Blesk. Poprvé hodnotila modely z galavečera předávání Českých lvů jak v tisku, tak online. Ina si snaží držet svůj styl konstruktivní kritiky, kterou již dříve aplikovala ve svých instastories. A jak reagovala na srovnání s Františkou Čížkovou?

„Nesnažím se vůbec srovnávat s Františkou, kterou jsem respektovala a měly jsme moc pěkný přátelský vztah. Obě máme jiný styl psaní i hodnocení. Mnohokrát jsme spolu o módě mluvily a v něčem se shodly a v něčem zase ne. Ale pevně doufám, že by se ji to alespoň trochu líbilo.“

Zdroje: titulní foto – Poner by Anna Koniaeva