• Fashion News  • Mondaily: Kabelka z vesmíru? Coperni Mini Meteorite Swipe Bag!

Mondaily: Kabelka z vesmíru? Coperni Mini Meteorite Swipe Bag!

Máte rádi doplňky s mimozemským rodokmenem? Coperni přichází na scénu s kabelkou Mini Meteorite Swipe Bag, vyrobenou ručně z úlomku meteoritu! Její cena tomu odpovídá – připravte si 40 000 €. Každý kousek je unikát, protože pochází z jiného místa dopadu a jeho tvar se může lehce lišit. A pozor, po nákupu už není možné kabelku vrátit. S tímto kouskem vesmíru si zkrátka musíte být jistí.

Valentino a Dries Van Noten mávají na rozloučenou kreativním ředitelům

Svět módy se loučí s dvojicí legendárních tvůrců. Valentino se po 25 letech rozchází s Pierpaolem Picciolim, zatímco Dries Van Noten po 40 letech opouští vlastní značku.

Piccioli, který se vypracoval z designéra doplňků až na kreativního ředitele, vtiskl značce Valentino osobitý styl s důrazem na romantiku a fantazii. Jeho ručně šité róby s ikonickými ozdobnými prvky si získaly srdce celebrit i módních kritiků. Nyní se chystá na novou cestu, s vědomím, že za sebou zanechává nesmazatelnou stopu.

Van Noten, průkopník avantgardní módy, se proslavil rafinovanými střihy, hravými potisky a neotřelými kombinacemi materiálů. Jeho odchod zanechává v módním světě velkou prázdnotu, ale zároveň vzbuzuje zvědavost o to, kdo převezme jeho odkaz a povede značku do další éry.

27JEWELRY v Bratislavě: Nová adresa pro milovníky blyštivých snů

V samém srdci Bratislavy se nově rozsvítil butik 27JEWELRY, kde se minimalistický design snoubí s organickými tvary klenotů Lenky Kerlické. O jedinečný a vizuálně čistý interiér vystihující DNA české zavedené značky šperků se postaralo slovenské studio Pale, za kterým stojí architekti Juraj Peták a Mirka Grožáková. Pojetí butiku bylo inspirováno Lenky charakteristickým organickým designem šperků, precizností, láskou k detailu a ruční práci. Vystavení šperků je ozvláštněno originálními skleněnými objekty navrženými Eliškou Monsportovou a ručně foukanými ve sklárně v Novém Boru.