• Fashion News  • Mondaily: Které módní značky zastavily působení v Rusku?

Mondaily: Které módní značky zastavily působení v Rusku?

Zuřící válka v Ukrajině a západem uvalené sankce na Rusko se nevyhly ani módnímu světu. Ať už jde o talentované návrháře přímo v Ukrajině nebo věhlasné módní domy spolu s módními fast-fashion giganty, kteří se rozhodli pozastavit své působení v Rusku.

Mezi prvními se k dočasnému ukončení prodejů vyjádřily značky H&M, Nike, Puma nebo Adidas. V těsném závěsu se pak přidaly i luxusní módní domy v čele s LVMH, Hermes, Kering, Chanel nebo Cartier. Vzhledem k tomu, že se aktuálně v Rusku zvyšuje inflace, začali ruští obyvatelé skupovat luxusní zboží, které by jim uchovalo hodnotu majetku.

Burberry x Supreme

Již nějakou dobu se spekulovalo o spojení značek Burberry a Supreme, tentokrát již však spekulace dostaly reálnou podobu. Americký rapper ASAP Nast totiž uveřejnil na svém instagramovém účtu příspěvek, na kterém má na sobě bundu a kalhoty s typickým vzorem Burberry a logy obou značek. Na přehlídku kolekce Burberry pro podzim/zimu se můžeme těšit již 11. března – třeba představí i právě zmíněnou novinku, na kterou se v redakci rozhodně těšíme!

Prada x Red Bull

Italský luxusní dům Prada zahajuje dlouhodobou spolupráci se značkou Red Bull a vydává dokumentární film s francouzským snowboardistou Pierrem Vaultierem v hlavní roli. Tohoto snowboardového šampiona, který získal zlatou medaili na zimních olympijských hrách v roce 2014 a 2018, natočili, jak předvádí své akrobatické kousky ve snowparku Prada Linea Rossa x Redbull s typickým podpisem značky Prada. Jak bude spolupráce pokračovat, není zatím jasné.