• Fashion News  • Mondaily: Prada představuje vůni Paradoxe, tváří je Emma Watson

Mondaily: Prada představuje vůni Paradoxe, tváří je Emma Watson

Prada Paradoxe, název utvořený z anagramu slova Prada, je ze své podstaty hravý a vyjadřuje záměr přehodnocovat a přetvářet, což zcela souzní se zvídavým duchem značky.

Flakón Prada Paradoxe vyjadřuje samotnou podstatu značky a je inspirován původním ikonickým trojúhelníkovým logem Prada, které se ukazuje v nové tváři. Typický trojúhelníkový tvar kontrastuje se zaoblenými úhly, zatímco akcenty intenzivního černého loga jsou prezentovány na jemném korálově růžovém odstínu skla. Dominantní tóny neroli a jasmínu doplňují nadčasovou vůni kytice bílých květů, která se prolíná s avantgardním čichovým podpisem akordů Ambrofix™ a Serenolide™ a vytváří intimní a trvalou stopu vedenou energickou hřejivostí.

Cenu udržitelnosti vyhrává: RANRA!

Zalando Sustainability Award vyhlášenou v průběhu kodaňského týdne módy získala značka Ranra. RANRA zaujala porotu zejména nečekanou kombinací barev a textur, která není na přehlídkových molech zaměřených na udržitelnost až tak obvyklá. Značka má lokální dodavatelský řetězec a všechny její látky pocházejí od italského dodavatele. Ranra získá cenu ve výši 20 000 EUR a partnerství se Zalandem při tvorbě exkluzivní kolekce s cílem dále zkoumat udržitelnější řešení, pokud jde o design, materiály, výrobní procesy, technologická řešení a sledovatelnost řetězce. Zalando zpřístupní velkou část kolekce SS23 předvedené na kodaňském týdnu módy svým více než 49 milionům zákazníků na 25 evropských trzích.

Manufaktura uvádí: podzimní limitovaná edice TRNKA

S příchodem podzimu česká značka Manufaktura každoročně představuje novou limitovanou edici. Ta je inspirovaná přírodou a ovocem typickým pro český podzim – modrofialovou TRNKOU. Trnka je označována jako „životabudič“, kterému jsou přisuzovány až magické účinky. V herbářích se objevuje již od středověku a bylinkáři používali tyto malé peckovice jako oblíbený přírodní lék při zánětech, zažívacích problémech, k zastavení krvácení, potlačení vyčerpání a také na špatně se hojící rány či zánětlivou pleť. Šťavnaté nafialovělé plody trnkových keřů jsou „blízkým příbuzným“ švestky a většina produktů z této kolekce proto navíc obsahuje švestkový olej, lisovaný v malém moravském olejářství. V kolekci naleznete sprchový gel, krém na ruce, rostlinné mýdlo, balzám na rty i pleť či přírodní vonnou svíčku nebo poctivý sirup.