• Fashion News  • Mondaily: Versace se vrací na Pařížskou

Mondaily: Versace se vrací na Pařížskou

Italský módní dům Versace otevírá butik v pražské Pařížské ulici. Vrací se tak po několika letech, tentokrát pod přímým vedením italské značky.

Otevření butiku bylo plánované ještě před koronavirovou krizí a jeho prostor o rozloze 125 m2 nabídne skvostný módní i architektonický pohled – na jeho interiéru se totiž podílel japonský architekt Gwenael Nicolas.

Valentino se spojil s Levi’s

Po spolupráci s rezonujícími jmény jako Birkenstock nebo UNDERCOVER se Valentino pouští do další spolupráce s kultovní značkou Levi’s. Svou kolaborací se poprvé pochlubili v rámci přehlídky minulé září, kde představili re-design model džínů s názvem 517 z roku 1969. Zdánlivě kovbojský střih tak nadchne jak muže, tak ženy, kteří milují retro. Objednat je můžete online přímo na webu módního domu Valentino.

Čína obviňuje fast fashion značky  

Čínská vláda obvinila společnosti H&M, Nike, Zara a další značky z dovozu nebezpečného nebo nekvalitního dětského oblečení a dalšího zboží. Nejspíše se tak osočuje vůči útokům západních zemí na možné nucené práce v regionu Xinjiang v zemi. Čína toto nařčení nicméně popřela. Celní správa uveřejnila všechny dětské produkty bez jakostní a bezpečnostní kvality, které mají západní značky prodávat. Fast fashion je dlouhodobým celosvětovým problémem  a my jsme zvědaví, jak se celý trh bude časem vyvíjet.