• Fashion News  • Mondaily: Víkend ve znamení MBPFW nabídl pestrý módní průřez

Mondaily: Víkend ve znamení MBPFW nabídl pestrý módní průřez

Alienská estetika v podání Tobias Equipment, kinematografická smršť od Tomáše Němce, udržitelná barevnost rukou Dominiky Kozákové, precizní dramatická bouře od Jakuba Polanky, vybrané kolekce absolventů bakalářského stupně studia ateliéru Designu oděvu Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně i autorská přehlídka ZOOT.lab navržená Kubou Ferancem. První dva dny přehlídek Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představily různorodou plejádu stylů jak v rámci jednotlivých přehlídek, tak streetstylu jejích návštěvníků. Ze kterých looků jsme si zedli na zadek?

Značka Burberry jedná s designéry, včetně Daniela Lee

Značka Burberry nejsppíše přemýšlí nad novou kreativní cestou, jelikož se pouští do dialogu s designéry, kteří by potenciálně mohli nahradit hlavního kreativního ředitele Riccarda Tisciho. Smlouva Riccarda totiž vyprší na začátku roku 2023 a dovrší tak jeho pětileté působení v tomto módním domě. Podle některých zdrojů z oboru je jedním z těchto designérů také Daniel Lee, který koncem loňského roku náhle opustil značku Bottega Veneta. Jeden zdroj uvedl, že Lee a Burberry vedou pokročilé diskuse, ačkoli nebyla podepsána žádná dohoda. Burberry spekulace zatím nekomentuje.

Módní dům Balmain možná brzy uvidíme na kosmetickém poli

V návaznosti na zprávy, že kosmetický gigant Esteé Lauder Cos. zvažuje akvizici módních aktivit Toma Forda, přišla další, a sice že jedná se značkou Balmain o licenci v rámci kosmetiky. Zástupci obou společností odmítli zveřejněné zprávy komentovat. Balmain by tak přidal další luxusní jméno do Esteé Lauder rodiny, do které kromě Fordu patří i Michael Kors.