• Fashion News  • MooRER přichází s kvalitní a nadčasovou kolekcí FW 23/24

MooRER přichází s kvalitní a nadčasovou kolekcí FW 23/24

Italská značka MooRER, která nově vstoupila na český trh, se zabydlela na adrese Maiselova 21. Její kolekce jsou vždy nadčasové a vyznačují se technologicky vyspělým designem se zaměřením na sebemenší detail. Luxusní městské oblečení vzniká ve Veroně a značku si oblíbily takové módní ikony jako Chiara Ferragni, Caroline Daur či Olivia Palermo. Cenné body také získává pro svůj elegantní a funkční styl, použité materiály jsou té nejvyšší možné kvality. Prohlédněte si novou kolekci a vytvořte si univerzální a zároveň moderní total look „Made in Italy“.

Prvotřídní kvalita

MooRER založil v roce 2006 ve Veroně Moreno Faccincani a dodnes zůstává rodinnou společností, která je ceněná kvůli svému funkčnímu a minimalistickému stylu při zachování městské elegance. Italská značka se specializuje především na svrchní oděvy, v jejím portfoliu však naleznete vše od úpletů přes džíny a trička až po body. Skutečným bestsellerem je pak pánská bunda Manolo, která je vyrobena z tkaniny SHAPE MEMORY PES s dvojitým vodoodpudivým barvením. Péřové bundy MooRER jackets jsou opatřeny štítkem, který udává kategorii tepelné izolace a úroveň voděodolnosti. MooRER používá pouze ty nejlepší materiály dostupné na trhu, vlnu (LAP), kašmír (CZI) a ovčí kůži (MSE).  Dále pak sibiřské husí prachového peří s nadstandardní hřejivostí, denim z Ameriky, Kamerunu a Austrálie, kde má bavlna delší vlákno, což zaručuje větší odolnost proti opotřebení i praní. Džínovina je navíc obarvena pomocí přírodního indiga bez jakýchkoliv chemických fixátorů.

„Chceme se stát paradigmatem nadčasové elegance a vytvářet oděvy, které si zachovají svou hodnotu v průběhu let stejně jako sběratelské předměty,“

řekl Moreno Faccincani, zakladatel značky MooRER

Dámská kolekce

Kolekce pro sezónu FW23/24 uspokojí potřeby každodenního života i nezávislosti ženy, a to i s jejím náladovým charakterem. Stylovou kolekci lze totiž nosit od rána do večera, aniž by žena ztratila na svém půvabu. Kolekce je zaměřena na současnou, dynamickou a eklektickou ženu, která v ležérním, funkčním a elegantním oděvu nachází svobodu. Což naprosto přesně splňují proslulé oděvy 3 v 1 a ikonické modely Pegaso a Zermatt – nadčasové oděvy s minimalistickými liniemi a lehkým půvabem. Neobvyklé kombinace naopak charakterizují řadu Denim Attitude, ve které technické tkaniny a sofistikované prošívání činí návrhy trojrozměrnými a představují tak reinterpretaci klasických modrých džínsů pro městský a současný efekt.

„Žena MooRER je sofistikovaná a nezříká se praktičnosti pohybu. Všechny naše oděvy jsou navrženy tak, aby tuto potřebu uspokojily, a tak i v kolekci FW23/24 tvoří tyto dvě složky základ pro pohodlný a atraktivní design,“

říká Moreno Faccincani, zakladatel značky

Pánská kolekce

Pánská kolekce FW 23/24 čerpá tvůrčí inspiraci ze svazku mezi nespornou krásou přírody a člověka. Použitá paleta je totiž inspirována barvami panoramat, na které narazíte při cestě zimními krajinami, připomínající stav extáze. V kolekci naleznete prošívané bundy typu bomber s kapucí vyteplené husím peřím a propracované do nejmenších detailů včetně viditelných knoflíků, zipů s dvojitým jezdcem, pletených manžet či kapes na cennosti. Vybrat si můžete bundu BRETT-ILW prošívanou ze superlehké 100% kašmírové tkaniny, JAKE-URO z mikrovlákna s prošívanými semišovými díly na přední straně, JESSE-STP z neprůhledné tkaniny s lehkými kontrastními detaily a dvojitou kapucí, NADIR-SH z technické tkaniny s vodoodpudivou pryskyřičnou vrstvou či VIANI-104 prošívanou hybridní bundu s výplní z prachového peří vyrobenou ze směsi japonského denimového plátna a technické nylonové tkaniny.

Navštivte butik MooRER v centru Prahy na adrese Maiselova 21 a připravte se na sezónu FW 23/24.

Foto: MooRER