• Fashion News  • Nadčasová investice

Nadčasová investice

Kabelky, do kterých stojí za to investovat. Kabelky, které budou vaší celoživotní láskou, stejně, jako parfém nebo šperk. Tyhle by vám určitě neměly proklouznout mezi prsty. Všechny jsou výjimečné a jedinečné, stačí si vybrat tu pravou!

Svět módy často mluví o věcech, do kterých stojí za to investovat. Přežijí  změny šatníku, módní trendy a mnohdy i vás. Jediným kouskem, kde to rozhodně platí, je kabelka.  Ta dobře zvolená opravdu vydrží navěky a dokonce se může stát cenným dědictvím, které se předává v rodině po generace. Vyberte si tu svou, do které se zamilujete, a bude součástí vašich outfitů celá desetiletí.

Chanel 

Nová studie naznačuje, že koupě kultovní kabelky Chanel je skvělou investicí. Kabelky jsou vyráběny od roku 1955, od kterého se jejich hodnota, stejně jako hodnota peněženek Chanel, zvyšuje.

Vedle malých černých, kalhotového kostýmu a parfému Chanel N.5 patří kabelka Chanel 2.55 k nejnadčasovějším a nejoblíbenějším kouskům francouzské značky Chanel. Coco ji navrhla pro ženy, které potřebovaly mít volné ruce, proto má dlouhý řetízek, ideální pro její nošení přes rameno. Nejen ucho tvořené ozdobným řetízkem činí kabelku Chanel 2.55 tak osobitou. Kabelka má obdelníkový tvar s typickým prošitím ve tvaru diamantů. Uvnitř je vnitřní kapsa s chlopní, kapsičkou na rtěnku a dalšími skrytými kapsami na uložení  drobností.

Kabelka Lady Dior 

Legendární Lady Dior. Kabelka byla pojmenována po princezně Dianě. Byla její oblíbenou kabelkou, kterou dostala od manželky francouzského prezidenta Chiraca jako dárek v roce 1995. Jemné zpracování jehněčí kůže s prošíváním a nepostradatelným kovovým D je dnes ikonou mezi kabelkami.

Typická Lady Dior je čtvercovitého tvaru s kratšími uchy pro nošení v ruce. Je charakteristická zdobeným prošitím, které kombinuje vodorovné a svislé linky s diagonálními. Dnes se kabelka vyrábí v několika velikostech, ale vždy s překvapivě velkým vnitřním prostorem. Tato originální kabelka má horní zavírání na zip a je doplněná kováním ve zlaté nebo stříbrné barvě.

Hermès a birkinka 

Ve světé módy a luxusních doplňků je Birkin bag od Hermès pojem. Pravou birkinku rozpoznáte na první pohled mezi tisíci jinými. Velká kožená kabelka má typický tvar lichoběžníku, pevné rovné dno, zámeček s klíčkem ukrytým ve speciálním poutku a precizní zpracování nepodobné kouskům ze sériové výroby.

Birkinka se vyrábí ručně na zakázku a každý kousek je v zásadě originál. Celou výrobu má na starosti jen jeden řemeslník, který ji šije i několik desítek hodin. Pro birkinku si tedy jen tak do obchodu nezajdete, musíte si počkat. A to i několik let. To dodává birkince i její majitelce punc exkluzivity.

Céline 

Od té doby, co Phoebe Philo v roce 2009 převzala otěže módní značky Céline, stala se značka průkopníkem ležérního chic stylu ženského odívání. Od jejího nástupu na pozici kreativní ředitelky stoupl obrat této značky dvojnásobně. Kromě ready-to-wear kolekcí mají obrovský komerční úspěch právě kabelky a módní doplňky.

Céline má na svém kontě nepřeberné množství kabelek, ale žádná nepředčila nádherně minimalistický design Céline Box Bagu. Tato stylová kabelka se vyznačuje jednoduchým, obdélníkovým tvarem se zlatou sponou, která je dominantní. Má perfektní velikost, vejdou se do ní všechny základní věci a může se nosit křížem nebo jako taška přes rameno.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13

Renata je stylistka, redaktorka a spoluzakladatelka módního webu Style team Šantovka. Móda a styl je její neodmyslitelnou součástí. Sleduje módní trendy, kolekce našich i zahraničních návrhářů, módní magazíny. Podílí se na stylingu editorialů, produkci módních přehlídek, píše články a pomáhá najít ženám a mužům jejich styl. Móda a to co si oblékáte o vás hodně vypovídá a má velkou moc. Tím co máte na sobě můžete někoho inspirovat, může si vás všimnout váš vyvolený, můžete získat práci snů a hlavně můžete být sami sebou...