• Lifestyle  • NÁDHERNÉ LETNÍ SÍDLO NA MALLORCE

NÁDHERNÉ LETNÍ SÍDLO NA MALLORCE

Ostrov zalitý sluncem. I tak by se dal nazvat největší ostrov španělských Baleár – malebná a krásná Mallorca. Ostrov proslulý bohatou historií, nádhernými plážemi a úžasnými západy slunce. Právě proto se Mallorca stala letní rezidencí mnoha evropských milionářů, kteří zde houfně budují své letní rezidence. A do jedné z nich se dnes podíváme!

Nádherný kamenný dům byl přebudován na luxusní prázdninové sídlo nabízející veškerý komfort vyžadovaný v současné přetechnizované době, ale přesto byl zachován jeho osobitý styl! Renovace se ujal známý španělský designér MESTRE PACO a nutno dodat, že promyslel opravdu každý detail. Celá struktura stavby byla zachována a původní zdivo z přírodního kamene bylo pouze citlivě ošetřeno. Provedena byla rovněž rekonstrukce nezbytných instalací, jako jsou rozvody, vody, elektřiny a klimatizací, jež byly kompletně vyměněny. Kamenné stěny byly přiznány na mnoha místech také v interiérech, kde působí nesmírně efektně a to zejména v kuchyni.  Opravdu úžasně vypadají také vymývané podlahy z tmavých oblázků z místních pláží a velkým plusem byla také restaurace opravdu impozantních kamenných portálů.

Interiéry jsou velmi svěže zařízeny povětšinou retro a vintage nábytkem, nakoupených po místních bazarech, ale v žádném případě nepůsobí jako skladiště starého harampádí. Naopak! Jedná se o neuvěřitelné ucelenou syntézu, v níž vše dokonale ladí a vzájemně se doplňuje. Ať již se jedná o kovové židle v designu Xaviera Paucharda, romantizující barokní křesílka v obývacím pokoji či sbírku demižónů, rozestavených podél vstupu na terasu. Vtipně působí také staré okenice, jež byly použity jako čelo postele v jedné z ložnic.

Poděkování a zdroj fotografií: MESTRE PACO