• Lifestyle  • NÁDHERNÉ PRÁZDNINOVÉ SÍDLO V HOLANDSKU

NÁDHERNÉ PRÁZDNINOVÉ SÍDLO V HOLANDSKU

Tento nádherný víkendový dům v belgickém Knokke je dílem architektů a designérů z architektonického ateliéru JUST IN HOME DESIGN a dokazuje, že i poměrně tradiční design se dá podat zcela novým způsobem.

Tento dům byl v malebném přímořském letovisku postaven počátkem osmdesátých let minulého století. Pod taktovkou zkušených designérů však minulý rok prošel velmi zdařilou rekonstrukcí, která mu dodala zcela jiný nádech. Hlavní obývací prostor sestává z jídelny a obývacího pokoje, které jsou sice volně dispozičně odděleny, ale v podstatě tvoří jeden funkční celek. Bílá v kombinaci s přírodním dřevem jsou pak hlavními prvky tohoto prostoru, podobně jako je tomu také ve zbytku domu. Látková pohovka v kombinaci s ratanovým křeslem z dílny studia BoConcept a retro lampou působí velmi efektně a vytváří neuvěřitelně útulné prostředí. Kuchyně je pak od jídelny opticky oddělena prosklenou stěnou, takže hostitel může perfektně sledovat dění v jídelně, přesto však kuchyně skýtá dostatek soukromí pro ničím nerušné kulinářské výkony. Velkým plusem je rovněž vysoký barový pult, využívaný především pro rodinné snídaně. Oproti denní zóně je zde ozvláštňujícím prvkem betonová stěrka na jedné ze zdí.

V prvním patře se tradičně nacházejí rodinné pokoje s koupelnami. Také zde dominuje především bílá barva, oživená na několika místech tmavšími zemitými tóny šedé a hnědé. Hlavní koupelna je pak sama o sobě skutečným šperkem a kombinace bílých nátěrů zdí s pohledovým betonem a medovým odstínem dřeva zlatého dubu vypadá vskutku královsky i přes její relativně minimalistický styl.

Poděkování a zdroj fotografií: JUST IN HOME DESIGN