• Fashion News  • Návrat divokého západu: Třásně budou vidět na každém kroku

Návrat divokého západu: Třásně budou vidět na každém kroku

Třásně zažily velký boom v roce 2015, následně v roce 2018 a nyní se vrací na sezónu podzim/zima 2020-2021, aby nás zdobily i v chladném počasí. Dlouhé třásně se totiž objevují nejen na kožených sukních a bundách, ale i na pletených šatech, večerních róbách, velkých kabelkách či teplých kabátech. Vyzkoušejte si tento trend na vlastní kůži a rozvlňte dlouhé třásně v pochmurných podzimních ulicích, nepůjde vás přehlédnout, zvláště pak pokud zvolíte barevnou variantu outfitu.

Inspirace z přehlídek

Třásně byly vidět již u Alexandra Wanga v kolekci Spring 2020 Ready-to-Wear a u Issey Miyake na Paris Fashion Week Spring 2020. V Miláně pak byly třásně všudypřítomné jak při jarní digitální edici Fashion Weeku, tak na podzimních přehlídkách. Mohli jsme je vidět jak u Jil Sander (Fall/Winter 2020), tak především u značky Bottega Veneta (Fall/Winter 2020). Třásně do svých kolekcí zařadily i značky jako Michael Kors a Hugo Boss.

Kabelky

Třásně jsou velice oblíbeným prvkem na kabelkách a taškách nejrůznějších tvarů a velikostí. Dlouhé třásně přidala ke svým populárním kabelkám Bottega Veneta, sáhly po nich však i u Issey Miyake a Céline při Paris Fashion Week Spring 2020. Husté třásně použil i Zimmermann na New York Fashion Week Fall 2020.

Jak třásně zařadit do šatníku?

Pokud milujete výrazné kousky, pak volte černou nebo barevnou kůži a dlouhé třásně. Kvalitní kožená či koženková bunda s třásněmi se bude nosit vždy, když do módy půjdou třásně. Do chladného počasí uvítáte dlouhé pletené šaty s vlajícími třásněmi ve spodní části, zahřát vás můžete i klasický trenčkot ozdobený třásněmi, třeba ten od Michaela Korse. Ladný krok budete mít v černé třásňové sukni. A pro méně odvážně jsou zde kabelky s třásněmi, které mohou být pouhým prvním krokem k tomu, než si tento nový trend zamilujete. Krásné kabelky má nejen Bottega Veneta, ale velice hezké a cenově dostupné kousky naleznete i u značky Hugo Boss.

Nebojte se zařadit třásně do vašeho stávajícího šatníku. Volte vždy jeden výrazný kousek s třásněmi a doplňte ho o váš oblíbený basic kousek. Třásně nepatří jen do starých amerických westernových filmů, ale zaslouží si zdobit i české ulice.

Foto: Pinterest