• Beauty  • Nejlepší tuhé šampóny: Výběr redakce, které dlouho vydrží

Nejlepší tuhé šampóny: Výběr redakce, které dlouho vydrží

Tuhé šampóny se staly velice oblíbenou alternativou za klasické tekuté šampóny, které máme takřka všichni doma. Jenže proč zrovna tuhé šampóny a převálcují brzy ty klasické? Odpověď je více než jasná, tuhé šampóny jsou v mnoha směrech praktičtější a zároveň šetrnější k přírodě. Nechte se inspirovat výběrem těch nejlepších šampónů pro vaše vlasy, které rozhodně stojí za vaši pozornost!

Výhody:

Ještě před samotným výběrem, pojďme se společně podívat jaké blahodárné účinky mohou mít právě tyto šampóny pro vaše vlasy.

  • Jsou perfektní především na cestování, kdy máte zkrátka záruku, že se vám nic nevylije do zavazadla.
  • U cestování ještě na chvíli zůstaneme. Další skvělou výhodou je totiž ten fakt, že tuhý šampón se vám nezapočítává do tekutin při letištní kontrole.
  • Tuhé šampóny bývají vyrobeny čistě z přírodních ingrediencí, což znamená, že vám mohou pomoci vyčistit vaše vlasy od zbytečných chemických částic.
  • Tuhé šampóny si také zajisté zamilujete kvůli jejich vůni, protože ta bývá často až neodolatelná.
  • A jako jednu z posledních výhod si uvedeme tu, která je velice podstatná. Tuhé šampóny se neprodávají v plastových obalech a to znamená, že jsou pro naši zemi mnohem šetrnější.

Nevýhody:

  • Tuhé šampóny zpravidla nepění. Tento fakt vás může zprvu zaskočit, než si na něj postupně zvyknete.
  • Stejně jako u tekutých šampónů, tak i u těch tuhých se může stát, že vám daný produkt zkrátka nesedne.

Lush Šampuk

I když se tento produkt na trhu vyskytuje již delší dobu, pořád se řadí mezi největší bestsellery právě produktů Lush. Šampuk se skládá ze skořice, hřebíčku a máty, a právě toto složení je zaměřeno na stimulaci vlasové pokožky. Silice ze skořice, pimentovníku a hřebíčku spolu s mátou posilují cirkulaci krve a stimulují tak zároveň vlasové folikuly. Nálev z kopřivy a máty pomáhá stimulovat vlasovou pokožku a zlepšovat tak zdraví vlasů. Dále v šampuku nalezneme i rozmarýn, který zase zklidňuje vlasovou pokožku a dodává vlasům skvostný lesk. Pokud preferujete pěnové šampóny, překvapí vás, jak tento tuhý šampón umí zázračně pěnit.

Fresh Hair Almara Soap

Přírodní tuhý šampón od firmy Almara Soap je speciálně určený k mytí mastných vlasů s problematickou pokožkou. Pokud tedy máte rychle mastící se vlasy, bude tento produkt pro vás zázračnou záchranou. Kromě kvalitních rostlinných olejů v něm taktéž naleznete extrakty z březových lístečků a henny nebo bílý jíl. Tento šampón je taktéž vhodný pro pokožku, která trpí seboroickou dermatitidou. Složení s éterickým olejem z citronelly a bílým jílem působí totiž antisepticky, zklidňuje tak podráždění a pomáhá snižovat produkci mazu.

Kvítok – vzácné dřevo

Šampón a kondicionér v jednom v tuhé podobě? Není problém. Tuhý šampón s rostlinným kondicionérem Vzácné dřevo je koncentrovanou alternativou klasického šampónu. Navíc je obohacený o přírodní kondicionační složku pro dobré rozčesávání vlasů. Šampon díky obsahu esenciálních olejů a ořechového prášku při pravidelném použití dodá tmavým vlasům ztracený lesk. Napomáhá navíc eliminovat výskyt lupů a vypadávání vlasů. A jako by těch kladů tohoto produktu nebylo málo, navíc se jedná o značku, kde všechna kosmetika je ručně vyráběna a je inspirována skutečnou přírodou. Taktéž vám můžeme zaručit, že pokud rovnou investujete do XXL balení, kdy cena se pohybuje okolo pouhých 189 Kč, tak tento šampón vám vydrží opravdu nesmírně dlouho.

The Skinny Shampoo Bar

Jako poslední stojí určitě za zmínku tuhý šampón levandule a pomeranč The Skinny, který je vyrobený z RAW kokosového oleje zpracovaného speciální technologií. Je obohacený o levandulový a pomerančový esenciální olej, které vlasy neodolatelně provoní. Samotný mycí účinek šampónu je opět velice šetrný, vytváří zároveň bohatou pěnu a poskytuje vlasům potřebnou výživu. Šampón navíc podporuje růst vlasů a dodává dechberoucí lesk. Neobsahuje žádné parabeny a jiné chemické přísady, jedná se tak opět o čistě přírodní produkt a je tak vhodný i pro vegany.  

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9