• Fashion News  • Nejočekávanější trendy ve špercích pro rok 2024

Nejočekávanější trendy ve špercích pro rok 2024

Rok 2023 se pomalu, ale jistě blíží ke konci, a tak nastává ten pravý čas na představení trendů, které budou určující pro svět šperků v příštím roce. Na co se můžete těšit a bez jakých šperků se v roce 2024 neobejdete? Pojďme si představit trendy, které zaplavily přehlídková mola.

Óda na náušnice

Nedáte dopustit na náušnice a nevycházíte bez nich z domu? Dobře děláte. V roce 2024 totiž budou v centru všeho dění. To se nedávno ukázalo na světových módních přehlídkách. Ať už se rozhodnete pro klasické kruhy, které budou opět v módě, méně nápadné pecičky nebo netradiční typy, například náušnice zajímavých geometrických tvarů, budete za hvězdy. Vytvořte si zásobu náušnic, které budete nosit podle nálady. Vzorem vám může být Sophie Loren, která dodnes ráda nosí výrazné kousky.

Květinové vzory všude, kam až oko dohlédne

Květinové motivy jsou oblíbené pro jejich estetickou krásu a schopnost vyjádřit jemnost a ženskost. Zejména na jaře a v létě budou opět v kurzu, ať už v podobě přívěsků, náramků nebo náušnic. Předveďte světu, jaké květiny jsou vašimi nejoblíbenějšími a noste je hrdě. Jak je kombinovat? 

Protože něžné květiny lépe ladí s klasickými hodinkami, připravte se na to, že vaše chytré hodinky budete muset občas odložit a místo toho vsadit na náramkové hodinky se stříbrným či zlatým řetízkem. Na rozdíl od smart hodinek si do těch tradičních můžete nechat vygravírovat své oblíbené životní motto, dokonce si je můžete i sestavit zcela podle svého vkusu.

Nekonečné řetízky a vrstvení šperků

Kruhovými náušnicemi a klasickými hodinkami to ale nekončí. Kruhy totiž budou zcela vládnout světu šperků a nekonečné řetízky se opět vrátí do módy. Nemusíte mít obavy z vrstvení šperků a inspirovat se můžete například filmem Snídaně u Tiffanyho. V něm totiž Audrey Hepburn nosila mistrovsky sladěné šperky okolo krku a vypadala božsky. Ať už si potrpíte na klasické perly nebo raději sáhněte po něčem výraznějším, zkoušejte různé kombinace, a pokud budete s výsledkem spokojeni, vyrazte neohroženě do ulic.

Výrazné náramky a prsteny mají zelenou

Při vyjmenovávání trendů samozřejmě nesmíme zapomenout ani na náramky a prsteny. Nosit se budou zejména výrazné kousky, které nebude možné přehlédnout. Čím více náramků na předloktí, tím lépe. To samé platí o prstenech. Nebojte se kamenů, minerálů ani extravagantních kousků.

Šperky mají lidské tělo zdobit a o těch, které se budou nosit příští rok, to platí dvojnásob. Výrazné náušnice, klasické hodinky, nekonečné řetízky, řada náramků pokrývající většinu předloktí a prsteny, které upoutají pozornost, to vše bude mít v roce 2024 zelenou. Které trendy budete následovat? Nebojte se ukázat světu svou pravou tvář a noste šperky, které budou mluvit za vás.

Zdroj obrázků: Feedbackstudio / Shutterstock.com — Rachel Claire / Pexels — Solodsha / Pexels

DailyStyle PROMO: Článek je komerční prezentace eppi.cz