• Styling  • Nejroztomilejší podzimní vzor na oblečení

Nejroztomilejší podzimní vzor na oblečení

Mezi vzory, které se v módě pravidelně objevují, je skotská kostka pojmem. Přežila ostatně celá staletí: kdysi zdobila kilty obyvatel severní části britských ostrovů, výraznou chvíli slávy zažila v době, kdy frčel punk. Dnes ji pro své kolekce využívají neslavnější módní návrháři i běžné řetězce. Proto není žádnou záhadou, proč se stal tento vzor tak oblíbený, a to nejen v módním světě.

Ukážeme vám, jaké dva druhy kostkového vzoru jsou aktuální. Navíc se sami přesvědčíte, jaký má tento vzor pozitivní vliv na zevnějšek, který navodí nejen šmrncovní vzhled, ale hned ubere i několik let.

Hravá a univerzální vichy kostka

Vichy kostka, také nazývaná například gingham, patří k nejuniverzálnějším vzorům, které jdou s dobou za každých okolností.

Příjemným osvěžením je kombinace vichy kostky s dalšími motivy – výšivkami, potisky, aplikacemi. Eklektické prvky soudobého módního stylu, nevídané svou variabilitou, dovedou oslovit široké spektrum nositelek.

Aktuální popularitu vzoru nelze přehlédnout. Osedlal si nejen pole oděvní, s vervou vtrhl i mezi doplňky. Kostka je žensky něžná i stroze elegantní ve všech svých provedeních. A pokud vám černobílá varianta přijde poněkud fádní, letos si přijdete na své, letí totiž i kostky v barvě.

Look v podání jemné preppy kostky

Momentálním podzimním trendem jsou tzv. preppy kostky, který poznáme podle jemného kostkovaného vzoru v šedých či hnědých odstínech (může být ozvláštněný červenou, žlutou nebo zelenou linkou). Nejčastěji ho můžeme vídat na blejzrech a kabátech, ale skvěle také vypadají i kostkované kalhoty, kulotky, sukně nebo komplet.

Kostky jsou také skvělým pomocníkem, pokud si potrpíte na minimalistický šatník. Dobře se kombinují s černou, bílou, šedou i samozřejmě s džínami. Look můžete naopak umocnit barvami, jako jsou hořčicově žlutá, smaragdově zelená, červená nebo vínová.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12