• Fashion News  • Nejrůznější místa v Praze ožijí módou a designem během zářijové edice MBPFW

Nejrůznější místa v Praze ožijí módou a designem během zářijové edice MBPFW

Přesně za týden odstartuje největší módní událost roku. Hlavním sídlem celého týdne módy bude zrekonstruovaná karlínská Invalidovna a navazující lokace, které si vybralo několik z účastněných designérů. Přiznivcům módy se tak naskytne výjimečná možnost zavítat na neobjevená místa, jenž nejsou běžně přístupná veřejnosti. Jakou přehlídku, prezentaci kolekce nebo večírek si nenechat ujít následující týden?

Zcela výjimečným místem a poprvé na vlastní lokaci odprezentuje novou kolekci návrhářská dvojice LAFORMELA. Přehlídka značky se uskuteční v pondělí 2. září od 17:30 hodin.

„Oceňujeme, že MBPFW návštěvníkům odhaluje zajímavé architektonické objekty včetně míst, kam se veřejnost běžně nedostane, nebo prostor, kde móda normálně k vidění není. Díky spolupráci na projektu gloTM navazujeme na tuto myšlenku s vlastní lokací, protože současně chceme, aby byl zážitek z naší kolekce co nejkompletnější a výjimečný. Foyer ve 4. patře Kongresového centra, kde se přehlídka odehraje, má navíc jeden z nejimpozantnějších výhledů v Praze s nebem na horizontu, což se nám ke kolekci nesmírně hodí,“ říká Antonín Soukup tvůrčí z dvojice LAFORMELA.

Oděvní designérka a také profesorka pražské UMPRUM Liběna Rochová svoji tvorbu na MBPFW odtajní poprvé.

„Před pěti lety jsem byla u zrodu pražského týdne módy v režii Lukáše Loskota a od začátku akci fandím. Oceňuji, že systematicky podporuje mladé talenty, a to je důvod, proč se zde pravidelně prezentujeme s ateliérem. A jelikož se svými studenty každý rok jezdíme také na prestižní tokijský týden módy, oslovil mě Lukáš Loskot, abych zpracovala japonskou inspiraci do malé výtvarné kolekce,“ popisuje Liběna Rochová důvody své první osobní účasti na MBPFW.

Komorní představení kolekce podpořené značkou Nespresso proběhne v japonské pop-up restauraci MIRU na střešní terase hotelu Four Seasons. Kolekce nese název „Mei“ (japonsky „život“) a jejímu názvu bude odpovídat i forma prezentace.

„Půjde o jakýsi oživlý obraz a místa modelek v něm zaujmou tanečnice,“ doplňuje autorka. „Japonskou restauraci MIRU jsme otevřeli letos v létě a je pro nás velkou ctí, že budeme hostit tak originální a významnou osobnost české módy, jakou je paní Liběna Rochová,“ říká ředitelka PR a komunikace hotelu Four Seasons Prague Martina Vávrová.

V hotelu Four Seasons se od pátku 30. srpna do pondělí 2. září uskuteční také druhý pražský pop-up slovenského konceptu Priveé lounge.

„Osobní přístup, kultivované prostředí a ničím nerušené soukromí, které poskytuje apartmá hotelu Four Seasons, se ukázalo jako přesně to, co při nakupování zákazníci ocení,“ říká kreativní ředitel Priveé lounge Andrej Kusalik.

Adam Kost a LAFORMELA a nově také Liběna Rochová a Zdeňka Imreczeová vytvořili pro POP-UP PRIVEÉ LOUNGE exkluzivní kapsulní kolekce. Návštěvníci pop-upu se navíc mohou těšit na novou kolekci Michaela Kováčika a možnost předobjednávek nové kolekce LAFORMELA.

V rámci MBPFW se bude konat také třídenní pop-up store návrháře Zoltána Tótha. Je realizován s podporou značky LIGNE ROSET v prostorách showroomu této značky ve Florentinu a je volně přístupný od středy 4. do pátku 6. září vždy od 10:00 do 18:30 hodin.

K módnímu týdnu patří také speciální akce, přičemž dvě z nich budou přímo spojené s designéry. V sobotu 31. srpna je od 22:00 hodin na programu Jan Souvenir Shop Party Jana Černého v klubu swim ve Štěpánské ulici a stejný klub ožije i následující den, v neděli 1. září, party spojenou s prezentací Dominiky Kozákové (od 23:00 hodin). Vstupenky na obě akce jsou v předprodeji v síti GoOut.

Kromě dvou party v režii návrhářů se již tradičně v den zahájení módního týdne koná party z edice Addict (pátek 30. srpna od 22:00 hodin) a v sobotu 31. srpna je od 21:00 hodin na programu druhá open air party ve SmetanaQ. Na oba večírky jsou vstupenky v předprodeji v síti GoOut. Fanoušky módy láká také nový večírek Glitter Drink Party v Bibloo Concept Store (středa 4. září od 17:00 hodin), který je volně přístupný stejně jako závěrečná MBPFW After party v Groovebaru (pátek 6. září od 23:30 hodin).

Veřejnosti je volně přístupné také představení nové české značky Verlein, které je na programu ve čtvrtek 5. září od 18:30 hodin. V prostředí zahrady design storu Artisème na Malé Straně se budou všichni zájemci moci seznámit s první kolekcí kožených kabelek a doplňků Verlein a také poznat zakladatele značky.

Vzhledem k dlouhodobé spolupráci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku a Nadace Terezy Maxové dětem se MBPFW i letos aktivně připojí k desetidenní nonstop sportovně-charitativní akci TERIBEAR hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem na podporu znevýhodněných dětí, jejíž 5. ročník se bude konat od 5. do 14. září 2019.

Součástí podzimní edice MBPFW je také uvedení nové kolekce udržitelné módy s názvem Smart Wardrobe švédské značky LINDEX. Představení Lindex Smart Wardrobe se odehraje v showroomu značky v Truhlářské ulici ve středu 4. září od 13:00 hodin.

Kompletní program a podrobnosti k jednotlivým akcím najdete na webových stránkách. Vstupenky jsou v prodeji prostřednictvím portálu GoOut.

Zdroj fotografií: archiv MBPFW

Marketing manager