• ppl talk  • „Nepotřebuji dobýt svět, stačí mi, když mě stále bude naplňovat to, co dělám a budu to dělat s láskou,“ říká Kamila Bošková

„Nepotřebuji dobýt svět, stačí mi, když mě stále bude naplňovat to, co dělám a budu to dělat s láskou,“ říká Kamila Bošková

Kamila Bošková, blogerka, návrhářka, máma, ale především jeden z nejsrdečnějších lidí, které jsem, kdy poznala. Miluje svůj život takový jaký je, s grácií a úsměvem na tváři přijímá vítězství i prohry, krví jí koluje italská krev, což se odráží hlavně na jejím stylu, který je jedním slovem BELLO/krásný! 

12705679_883024395128124_3957727017646354928_nKami, před třemi lety jsi založila fashion blog Cheese and salami. Co Tě k tomu vedlo? Oceňuji originalitu názvu, proč zrovna cheese and salami?
Chtěla jsem svému synovi ukázat, že když si člověk jde za svým snem, dokážeš mnoho.
Jídlo je mojí vášní, proto cheese and salami, s jídlem a módou je to podobné, jednou okusíš a nevíš, kdy přestat.

Jakou roli pro Tebe v životě hraje móda a vlastně celý fashion svět? Jako na blogerku je na Tebe vyvíjený určitý tlak, co se Tvého stylu a oblečení týče. Máš pocit, že teď nakupuješ víc než v době, kdy jsi neblogovala?
Móda je hra, a tak jí beru. Tlak jsem cítila zpočátku, ale teď už to beru s vetší nadsázkou. Určitě, ale i to se mění, myslím, že velkou roli hraje věk. Teď dávám spíš přednost kvalitě, nežli kvantitě.

Jako fashion blogerka bys měla vědět a být si vědoma jaké oblečení nosíš. Nedávno se na našem webu objevil článek o Fashion Revolution. Jaký názor máš na tzv. fast fashion vs slow fashion a celou situaci, která se nese kolem udržitelné módy?
Myslím, že je to skvělá věc a já jsem téhle myšlence jen a jen nakloněna. Ta změna už musela přijít, pociťuji ji i na sobě.

11039142_746847488745816_7678698842012779821_nZaložila jsi vlastní značku oblečení. To u blogerek nebývá zvykem. Kde se vzal tenhle nápad? Odkud nakupuješ látky pro svoje oblečení? Co je u Tebe rozhodující faktor při výběru materiálu?
Chtěla jsem mít svoji značku úplně od počátku, kdy jsem si zakládala blog. Byl to sen, o kterém mluvím v první otázce, a ten se se díky mé tvrdé práci stal skutečností.
Látky pro první kolekci jsem si přivezla z Itálie, kde mám rodinu. V současné době nakupuji látky v Praze, kde mám ty nejlepší dodavatele. Je krásné, že dnes už není problém sehnat ten nejlepší satén, tak jak tomu bylo dřív.

Pověz nám o By Kami víc. Teď chystáš novou kolekci, na co se v ní můžeme těšit? Máš se značkou nějaký cíl, kterého bys chtěla se svoji značkou dosáhnout?
byKami je něco jako moje dítě. a věnuji se mu se vší láskou, kterou v srdci mám. Jsem nesmírně šťastná, že jsem něco takového dokázala sama vytvořit. Samozřejmě velký dík patří i mé rodině.
V nové kolekci se můžete těšit na vzdušné maxi šaty, nové bombers, se kterými jsem přišla už loni a těší mě, že s jejich výrobou stále díky zájmu mých klientek mohu pokračovat. Chystám i nové basic košile, u kterých si tentokrát pohraji se střihy. Na to se už moc těším.
Nejsem zase až tak ambiciózní. Nepotřebuji dobýt svět, stačí mi, když mě stále bude naplňovat to, co dělám a budu to dělat s láskou. Největší odměnou mi boudou stálé a spokojené zákaznice.

Musí to být náročný proces od samého založení značky, až po udržení se na trhu. Jaká je Tvoje 12924337_908721462558417_8713572203542794915_nfunkce v By Kami? Jsi zakladatelka, návrhářka, modelka. Na jednu stranu to musí být úžasný pocit, stát si za vším sama, ale na druhou stranu si neumím představit, jak to zvládáš?
Nebudu vám lhát, jednoduché to není, ani po fyzické ani po psychické stránce. Stále máme v Čechách dost špatnou vlastnost, a tou je závist. Jsem velmi citlivý člověk a vše si beru hodně k srdci. Již od dob modelingu ale vím, že v téhle branži pro cit není místo. Občas mi to funguje, ale občas se doma položím jako malá holka. Mluvím otevřeně.
Ano v byKami jsem vše, co píšeš. Naštěstí mám úžasného syna, který mi dělá všechny fotky a také výbornou švadlenu, která odvádí skvělou práci a jsou za ní vidět kvalitní modely. Nikdy si jich nepřestanu vážit, ani v době, kdy byKami bude mít několik obchodů a své nezastupitelné jméno na trhu.

Jsi máma dvou skvělých dětí a určitě jsou pro Tebe děti a rodina na prvním místě. Kamilko, jaký si myslíš, že bys teď vedla život, kdybys před 14ti lety neotěhotněla?
Být mámou je velký dar, ten největší, jaký žena může dostat. Upřímně si to nedokážu ani představit. Určitě by bylo všechno jiné, možná v mnohém jednodušší, ale strašně chudé a prázdné.

10435986_800399183390646_4963425045362939467_nKami, poznala jsem Tě jako zodpovědného člověka a určitě jím i budeš a o to víc od doby, kdy neseš zodpovědnost za své děti jako správná máma. Jaká je ale nejdobrodužnější věc, kterou jsi kdy udělala? A co vůbec považuješ za dobrodružství?
Děkuji, vážím si Tvých slov. Největším dobrodružstvím pro mě bylo v šestnácti letech porodit syna Jakuba. Dobrodružství je pro mne vášeň, láska nebo odhodlání, bez očekávání jasného výsledku.

Často tu skloňuji slovo blogerka. Cítíš se být blogerkou v tom pravém slova smyslu, nebo spíše holkou, která dělá to, co miluje pro radost a naplňuje ji to?
Ať jsem, co jsem, dělám to velice ráda a především s láskou. Jinak bych u toho určitě nevydržela tak dlouho. Každý máme na něco talent a mě bůh nadělil talent na módu, a tak se ho snažím poslouchat.

11751774_797274897036408_2364730296183883769_nJak vypadá Tvůj běžný den? Máš nějaké rituály, bez kterých si svůj den neumíš představit?
Celý můj den se točí kolem dětí, domácnosti a byKami. Rituály zatím nemám, prozatím na ně není čas. Jednou sním o kávě a ranních novinách v oblíbené kavárně a večerech se svojí láskou u sklenky dobrého vína. Na to se moc moc těším.

Jako milovnice parmské šunky, máš za sebou 30ti denní veganskou výzvu. Co Tě k ní přivedlo? A jak jsi na tom s veganstvím/ vegetariánstvím teď?
Morální stránka věci (říká s úsměvem). Velice mě trápí, jak lidé zle zacházejí se zvířaty, obecně. Jejich špatné chování můžeme vidět každý den kolem sebe. Považuji se za barbara, že v sobě tu chuť nedokážu ovládnout. Je to má dlouhodobá osobní cesta a výzva. Doufám, že jednou se mi podaří nezklamat sama sebe. Nyní konzumuji maso a mléčné výrobky, bohužel.

Vím, že mezi Tvé oblíbené autory patří Osho. Jaká je Tvá nejčtenější knížka od něj a jakým lidem bys doporučila jeho knížky? Co Ti Osho dal a je něco, co Ti vzal? Ku příkladu mě všechny iluze o světě, ve kterém žijeme.
Osha jsem začala číst jako jednoho z prvních autorů. Stal se mojí základnou. Mým učitelem. Četla jsem od něho skoro všechny knihy. Začátečníkům bych ale doporučila Perly v kapse u vesty.
Mě Osho nevzal nic. Naučil mne být dobrým člověkem, uklidňoval mě v těžkých dobách a za mnohé mu vděčím. Děkuji.

12417643_877802855650278_6304705709872702698_n

Myslím si, že na snění člověk není nikdy dost starý, a tak se musím zeptat, jaký je Tvůj sen teď v tuhle chvíli?

Já sním každý jeden den. Žiju si svůj sen.
Pokud ale ze snu mohu udělat přání, tak si přeji obejmout znova svého tatínka a nikdy ho nepustit. Za to bych teď dala vše, co mám!

 

 

 

 

 

Kami, děkujeme za Tvůj čas a ochotu poskytnout rozhovor Daily Style. Přejeme Ti, ať je každý Tvůj den plný lásky, smíchu a štěstí! To co děláš, dělej nadále s minimálně tak velkou láskou jako do teď. A byKami přejeme mnoho spokojených zákaznic a především své čestné jméno na českém trhu. 


BLOG

byKAMIlogo-new-small

FACEBOOK

FACEBOOK byKAMI 

INSTAGRAM

INSTAGRAM byKAMI