• Fashion News  • Nová kolekce značky LEEDA 2014/2015

Nová kolekce značky LEEDA 2014/2015

LEEDA je česká značka, která se věnuje zejména oděvnímu designu. Designérkou této značky je Lucie Kutálková. Největší důraz klade především na kvalitní materiály, zpracování a minimalistický design s propracovaným detailem. Mimo svou vlastní tvorbu se soustředí také na individuální přístup formou zakázkové výroby. V originálním interiéru obchodu, který se nachází na adrese: Bartolomějská 304/1, 110 00 Praha 1, najdete mimo oblečení a obuvi značky Leeda i doplňky a šperky od dalších českých designérů. V Leedě již nakupovaly například osobnosti jako je Tilda Swinton nebo Susan Sarandon.

Aktuální kolekce pro rok 2014/15 má barevnost olejových skvrn lesknoucích se na chodníku. Temná fialová, zelená, ale i akcenty metalické ocelově šedé doplněné lehkou kostkou. Důležitým prvkem je vrstvení materiálů – vytváří nečekané siluety i vzory. Kolekci doplňují maxi šátky ze směsi jemného hedvábí s bavlnou i ručně pletené mohérové svetry a šály. Tvar modelu můžete jednoduše měnit pomocí krátkých kožených pásků, které mají na koncích svorky. Ty se dají na model libovolně připínat. Materiály, které byly použity pro tuto kolekci jsou bavlna, hedvábí, vlna, kašmír a mohér.

Jeden z ústředních modelů vznikl exkluzivně na objednávku časopisu ELLE.

[vimeo 107732692 w=500 h=281]

Lucie Kutálková o nové kolekci: “Je jako skládačka, kusy se dají libovolně kombinovat a vrstvit. Fungují samostatně i jako celek. Materiály jsem volila záměrně lehké a transparentní jako je hedvábí s bavlnou v kombinaci s vlnou a kašmírem, aby se dalo oblečení kombinovat podle momentální nálady i počasí.”

Zdroj fotek: http://www.idofashion.cz/