• Lifestyle  • Oblíbená zpěvačka se provdá za matikáře z davu. Vem si mě je ideálním valentýnským filmem

Oblíbená zpěvačka se provdá za matikáře z davu. Vem si mě je ideálním valentýnským filmem

Jsou z jiných „vesmírů“ a vzali se, aniž se předtím znali, za hodně bizarních okolností. Jennifer Lopez a Owen Wilson vám přesto v romantické komedii Vem si mě budou chtít dokázat, že když jde o lásku, nic není nemožné.

V únoru se každoročně zaplňují regály zlevněnou čokoládou, květinářství mají větší tržby, sociální sítě jsou plné kampaní cílících na (ne)zamilované a fotografií srdíček a zaláskovaných selfíček. Stejně tak vždy zamíří do kin aspoň jeden romantický film. Letošní Valentýn vyhrála romantická komedie Vem si mě od režisérky Kat Coiro natočená podle stejnojmenné grafické novely Bobby Crosbyho.

Slavná zpěvačka Kat Valdez (Jennifer Lopez) se chystá na svatbu se svým hudebním a životním partnerem Bastianem (Maluma). Obřad má proběhnout ve velkém stylu, před zraky 20 tisíců diváků v koncertní hale a dalších asi 20 miliónů online a u televize. Krátce předtím, než ji rampa vyveze na pódium „k oltáři“, ale Kat zjistí, že ji byl Bastian nevěrný s její asistentkou. Ponížená zpěvačka v tu chvíli udělá naprosto nečekaný a šokující krok. Rozhodne se provdat za chlapíka, který v davu pod pódiem svírá ceduli s nápisem „Vem si mě“. Jejím vyvoleným je rozvedený učitel matematiky Charlie (Owen Wilson), který na koncert dorazil jako doprovod své dcery Lou a kolegyně Parker, která Kat Valdez zbožňuje, a jen jí na chvíli podržel zmíněnou ceduli. Než se vzpamatuje, už ho pořadatelé vlečou na pódium, kde dezorientovaný a naprosto šokovaný řekne „ano“. Po uzavření manželského slibu se Kat s Charliem domluví, že nějakou dobu manželi formálně zůstanou, aby si Kat příliš nenarušila mediální obraz. A asi všichni tušíte, jak to bude dál…

Vem si mě vrací žánru vibe romantických komedií, jako byly dříve např. Notting Hill nebo Deník Bridget Jonesové, jen s důrazem na přítomnost sociálních sítí a jejich roli v životě celebrit i „normálních“ lidí. Situace, ve které si hrdinka romance uvědomí, že ten, kterého dříve hledala, nemusel být tím pravým, se ve filmech i knihách objevila a ještě objeví nespočetněkrát. Nejen v době, kdy se zamilováváme online a na základě algoritmu, je Vem si mě ukázkou absurdity lásky. Jak říká samotná herečka, zpěvačka a také jedna z producentů filmu Jennifer Lopez: „Občas přijde moment, kdy se musíte odhodlat a skočit ze srázu. A život vás za to odmění.“ Někdy to vyjde – hlavně v romantických filmech – jindy můžete bolestivě narazit. Znáte to, kdo nezkusí, neví – ale rozhodně vám neradím si brát na potkání cizí chlápky (už vůbec ne v momentě psychického zhroucení).

Jennifer jako Kat a Owen jako Charlie pochází z jiných společenských sfér, na první pohled nemohou být odlišnější, ale postupně vytvoří k sobě slušně padnoucí pár. Velmi kladně hodnotím, že Kat nevystupuje jako zhýčkaná popstar a naopak je ve své roli opravdu sympatická. Neustále ji zabírají mobily a kamery, má nalajnovaný program i život a nikdy není sama. S Charliem, který – stejně jako Owen Wilson – nefiguruje na sociálních sítích a žije spořádaný a (hlavně podle jeho dcery) nudný život, okusuje jaké to je žít jinak, klidněji a ve výsledku spokojeněji. Pouto mezi postavami je uvěřitelné a za mě jsou herci skvěle vybraní. A to i kolumbijský rapper a popstar Maluma, který v roli Bastiana debutoval, nebo John Bradley jako Katin manažer Colin, kterému záleží na zpěvaččině blahu a ne na jejích penězích, jak tomu jindy často bývá.

Soundtrack filmu se z velké části skládá z písní, které napsala a nazpívala JLo spolu s Malumou. V několika momentech si užijete přímo i „živá“ vystoupení.

Jako zástupce svého žánru Vem si mě obsahuje iracionální momenty a nějaké to klišé, ale naprosto splňuje účel romantických komedií – je velmi příjemným filmem, který vám zlepší náladu, vyvolá úsměv na tváři, možná nějakou tu slzu dojetí, odpočinete si u něj a budete u něj fantazírovat o lepším životě a přijde vám tak sladký, že ve výsledku aspoň ušetříte za čokoládu.

Zdroj: CinemArt