• Fashion News  • Odraz krejčovské tradice v pánské mezisezonní kolekci Virgila Abloha

Odraz krejčovské tradice v pánské mezisezonní kolekci Virgila Abloha

Ředitel pánských kolekcí Louis Vuitton Virgil Abloh se při tvorbě své kolekce Pre-Fall 2020 nechal inspirovat tradicí. Tradice je slovo, které je neoddělitelně spjato s krejčovinou. I proto se stalo výchozím bodem kolekce ukotvené v klasických prvcích pánské módy.

Kolekce sleduje příběh dětství – motiv předchozí kolekce, který nyní dosahuje fáze rané dospělosti, kdy se v experimentálním šatníku mladého muže začínají pomalu objevovat tradiční prvky formálního pánského stylu. Konfrontace s hodnotami sportovní a moderní módy vyúsťuje v generační reakci, z níž se rodí – v duchu étosu mezisezonních kolekcí – tradiční oděvy a doplňky, které se nejvíce užijí pro každodenní nošení.

„Staré zvyky se těžko přeučují.“

Tradicí inspirované střihy více obepínají postavu, ale působí moderně díky inovativním krejčovským technikám i materiálům. Komponenty ležérně uvolněného a sportovního šatníku však nechybí: kamufláž na manšestrovo-denimovém obleku, oboustranný kabát a kožený sportovní bomber. Večerní sako dostalo do vínku kamufláž a bomberovou siluetu, a je doplněno kalhotami ve stejném stylu. Stehy, které vytvářejí optickou iluzi, představují pomyslný most mezi luxusním tradičním řemeslem a moderní filosofií stylu. Příklad tohoto inovativního přístupu vidíme například na šedé motorkářské bundě, tmavomodrém obleku a tmavomodré funkční parce z vlněného materiálu. Vzor Louis Vuitton Monogram – charakteristické kvítky – se objevují v několikanásobně větší velikosti na větrovce, svetru s plastickým vzorem a na šortkách.

Řemeslnou tradici podtrhuje sako z vlny lamy vikuňa s žakárovou podšívkou i klasický bluzon z hnědé jelenice. Eklektický motiv z písmen Louis Vuitton se objevuje na plastickém vzoru norkového kožichu, a tradiční kvítek tvoří prošívaný efekt na šedé péřové bundě a tmavě šedém kabátku. 

Kolekce je složena v podstatě z nosných kousků šatníku muže Louis Vuittondle Virgila Abloha. Mezisezonní charakter je vyjádřen například tmavomodrým přechodovým flanelovým kabátkem a jednořadovým černým vlněným sakem s lesklým efektem mokré delfíní kůže.

Zdroj fotografií: archiv značky Louis Vuitton

Marketing manager