• Lifestyle  • Odvážnost je trendy! IKEA představuje kolekci ve spolupráci se Zandrou Rhodes

Odvážnost je trendy! IKEA představuje kolekci ve spolupráci se Zandrou Rhodes

IKEA se společně s britskou textilní a oděvní návrhářkou Zandrou Rhodes rozhodla prozkoumat, jak by se dal Zandřin svět plný výrazných vzorů a pestrých barev využít v domácích podmínkách. Výsledkem je kolekce KARISMATISK, manifest odvážného vyjádření vlastních postojů u každého doma. Kolekce obsahuje 26 výrazných kousků, které všechny milovníky barev vybízejí: „Buďte odvážní, buďte sami sebou!“ K dostání bude v obchodních domech IKEA v Česku od září 2021.

Zandra Rhodes, která se pyšní i šlechtickým titulem, se proslavila odvážnými potisky a živými barvami, díky nimž už po pět desetiletí vnáší revoluci do světa módy a textilií. Kostýmy navrhovala pro řadu předních světových osobností, např. pro princeznu Dianu, Freddieho Mercuryho nebo Kylie Minogue.

Tým IKEA se nechal Zandřiným odvážným přístupem k životu i práci inspirovat a rozhodl se společně s ní prozkoumat moc barev a vzorů, které domácnosti zajistí osobitost a zvláštní charisma. Pod Zandřiným vedením tak vznikla velice osobitá, hrdá a výrazná kolekce. „Tým IKEA opravdu pochopil mou estetiku a díky tomu se dobře doplňujeme. Proces navrhování je organický a upřímný, a to se odráží v celé kolekci. Je to úžasné dobrodružství. Z praktického hlediska je velice zajímavé pokoušet se přetransformovat můj svět tak, aby z něho něco mělo co nejvíc lidí,“ říká Zandra Rhodes.

Kolekce KARISMATISK je oslavou našeho domova jako místa, kde prostřednictvím barev, potisků a nápadných předmětů dáváme jasně najevo, kdo jsme. Tato nová kolekce vás vyzývá, abyste si domů pustili Zandřinu odvahu i charisma a hrdě ukázali to, kým doopravdy jste. Díky kolekci KARISMATISK si při zařizování domova užijete spoustu zábavy a z celého prostoru bude doslova vyzařovat optimismus. Nakombinujte si polštáře, koberce a textilie zcela podle svého gusta, rozestavte vázy zvlášť nebo je dejte dohromady, oživte interiér jen kapkou barvy, nebo si vyberte výrazný vzor! 

„Je to ten typ kolekce, ze které si lidé mohou vybrat jen jeden kousek, a už jim to rozzáří život, nebo si těch kousků můžou pořídit hned několik,“ říká Zandra Rhodes. Kolekce KARISMATISK je nejen báječná, ale i funkční. IKEA společně se Zandrou využila pět aspektů demokratického designu – formu, funkčnost, kvalitu, udržitelnost a cenovou dostupnost – k vytvoření hravých řešení pro každodenní potřeby za přijatelnou cenu.  I přesto, že Zandra miluje nápadné vzory a výrazné barvy, jsou její návrhy vždy praktické. Kdekoli je to možné, jsou v této kolekci využité recyklované materiály, a to zcela záměrně – klade se důraz na to, že méně je vlastně více.

Celá kolekce čítá 26 výrobků, jako jsou potahy na polštáře, koberce, tkaniny, vázy, stínítka na lampy, světla, úložné krabice, svícny a další. V prodeji bude v obchodních domech IKEA v Česku a na IKEA.cz od 1. září 2021

Zdroj fotografií: Ikea Česká republika

Marketing manager