• Fashion News  • Off White ve spolupráci s Muzeem Louvre

Off White ve spolupráci s Muzeem Louvre

Muzeum Louvre je největší centrální muzeum umění na světě. Vedle Eiffelovky bývá jedním ze symbolů Paříže a zároveň je označován za velkou chloubu města. Ovšem muzeum se rozhodlo vystoupit ze své komfortní zóny a navázalo spolupráci s mladistvou módní značkou! O koho se jedná?

Off-White se řadí mezi poměrně mladou a luxusní značku, která byla založena americkým kreativním designérem jménem Virgil Abloh. Tento fashion label pochází z  Milána, kdy na trhu se objevuje od roku 2012 a za poměrně krátkou dobu má za sebou již několik spoluprací s opravdu velkými jmény, jedním z nich je například Louis Vuitton. Jakou další spolupráci si značka Off-White připíše na své konto?

Muzeum Louvre oznámilo 13. prosince překvapující spolupráci se značkou Off-White na počest velice očekávané výstavy na téma „Leonardo da Vinci“, která byla uspořádána k příležitosti 500. výročí od smrti tohoto světoznámého umělce. Výstava bude probíhat do 20. února 2020. Co bude ovšem znamenat spolupráce Off-White a Muzea Louvre pro módní svět? Bude se jednat o jedinečnou kolekci, kterou ocení milovníci módy a umění.

Kolekce Off-White ve spolupráci s muzeem bude obsahovat trička a mikiny, které jsou ozvláštněny právě motivy obrazu Leonarda da Vinciho. Kolekce Louvre Musée x Off-White bude k dispozici v online obchodě Louvre a v obchodě se suvenýry muzea, na webových stránkách Off-White a také v pár vybraných kamenných prodejnách značky Off-White v Paříži a Miláně. Datum prodeje je stanoveno na 24. února a ceny těchto unikátních kousků se budou pohybovat od 335 do 640 $.

Pro Virgila se jedná o velkou událost a počest, jelikož k umění tíhne už od dob, kdy studoval na střední škole. „Da Vinci mě fascinoval již velice od brzkého věku, “řekl Abloh, který si vzpomněl na setkání s umělcovým dílem během studiích na střední umělecké škole ve Wisconsinu.

„Velmi mě zajímaly nejen jeho umělecká díla, ale také vliv, který měl v mnoha směrech a nejenom v umění: věda, strojírenství, architektura … On pro mě symbolizuje všechno, co byla renesance.”

Zdroje: 1, 2, 3, 4