• Events  • Save the date MBPFW FW20

Save the date MBPFW FW20

Mercedes-Benz Prague Fashion Week FW20 se uskuteční od 13. do 20. března 2020 v areálu kláštera sv. Gabriela v Holečkově ulici na pražském Smíchově.

Vybrat správnou lokaci pro tak významnou událost, jakou MBPFW bezpochyby je, není snadné. MBPFW se v posledních šesti letech snaží vdechovat život významným kulturním památkám a vybírá tak zajímavé pražské lokace, které jsou jinak veřejnosti nepřístupné.

„Naší snahou je zavést návštěvníky do významných pražských budov a lokalit, které v minulosti ztratily svůj původní význam a účel,“ řekl ředitel MBPFW Lukáš Loskot.

Přehlídky se tak již konaly například v barokním komplexu Clam-Gallasova paláce, kde sídlil Archiv hlavního města Prahy, v zásobovacích garážích a technickém zázemí OD Kotva a v prostorách karlínské Invalidovny.

„Na březnové vydání MBPFW se nám podařilo získat díky spolupráci s Českou poštou další unikátní lokaci, je jí areál kláštera sv. Gabriela v sousedství zahrady Kinských v Holečkově ulici,“ řekl Lukáš Loskot.

Smíchovský areál kláštera sv. Gabriela vystavěný v letech 1888–1891 v  novorománském slohu dosud sloužil jako muzeum České pošty a depozitář muzea. O této unikátní památce se bohužel v posledních letech mluvilo především díky neúspěšným pokusům o její prodej, ten byl konečně završen v listopadu minulého roku. Pořadatelé i radní hlavního města Prahy si od této atraktivní lokace slibují, že přiláká pozornost nejen milovníků módy, ale akci by mohlo navštívit i kulturně založené publikum. Historické budovy nabízí důstojné a jedinečné prostředí pro premiérovou prezentaci aktuálních kolekcí vybraných návrhářů z Česka a Slovenska na příští sezónu a jsou tak lákadlem jak pro návštěvníky, tak samotné návrháře. Bývalý řeholní dům benediktinek a umělecká výzdoba areálu konventu totiž představují unikátní památku, která si zaslouží pozornost. Prostřednictvím doprovodného programu se akce zúčastní i galerie, concept story a kavárny v jednotlivých městských částech Prahy.

Lokace byla odtajněna, na program si budeme muset ještě chvilku počkat. Přihlášky pro návrháře i pro mladé talenty VAN GRAAF JUNIOR TALENT jsou již uzavřeny. Nemůžeme se tedy dočkat, kdo nás svým talentem ohromí letos. Předprodej vstupenek na přehlídkovou část MBPFW bude zahájen počátkem února 2020 na portálu GoOut.

Zdroj: MBPFW