• Fashion News  • Ohlédnutí za Milan Fashion Week

Ohlédnutí za Milan Fashion Week

Milan Fashion Week byl v centru pozornosti všech milovníků módy, novinářů i influencerů díky nejočekávanějším přehlídkám roku, za kterými stojí velká jména současné módy, a to i přesto, že tentokrát chyběly takové značky jako Versace či Marni. První jmenovaná značka totiž svoji kolekci předvede až 10. března v LA. Během MFW bylo k vidění více než 50 přehlídek. Ohlédněte se s námi za těmi, které byly nejvíce diskutované, i těmi udávajícími následující trendy.

Nejvíce diskutované přehlídky

Skutečný poprask způsobila značka Diesel, která provokovala scénou plnou kondomů, a velice sexy působila i celá kolekce pod taktovkou kreativního ředitele Glenna Martense, které vévodily bokové džíny a přitažlivé krajkové efekty získané díky technice devoré. Nečekaným zážitkem se stala přehlídka Sunnei. Kolekci vynesl samotný tým značky a z přehlídkového mola pak všichni předvádějící skákali do davu jako na pořádném rockovém koncertě, takže všichni zúčastnění si prohlédli modely pěkně zblízka a bonusem pro ně mohlo být, že si použité materiály měli možnost pěkně osahat. Show byla ztělesněním filozofie značky, která zahrnuje svobodu, důvěru, interakci a účast. Kolekce plná barev zahrnovala kožešiny, semiš a denim.

Maximalismus i konzervativní přístup

Bottega Veneta, Ferragamo, Gucci, Prada či Jil Sander – to jsou značky, které udávají trendy. Nejinak tomu bylo i během MFW. Na přehlídce Gucci jsme si mohli všimnout návratu sametu. Prada a Ferragamo poslali na molo modelky v přiléhavých kalhotách a legínách. Velký návrat hlásí zvířecí vzory, velké kabelky se zebřím vzorem byly k vidění u Jil Sander, obyčejný oblek pak můžete po vzoru značky vyměnit za originální kožený. U obleků se celkově návrháři odklonili od nadměrných siluet k oblekům na míru. Návrhář Kim Jones se při navrhování kolekce pro Fendi nechal inspirovat pravnučkou zakladatelů značky Delfinou Delettrez Fendi. Dlouhé kabáty střídaly originální modely sak, které díky průstřihům na ramenou byly něco mezi vestou a sakem. V Prada pak Miuccia spolu s Rafem Simonsem zvolila jako inspirační zdroj uniformy, vrací tak do hry pláštěnky, bombry, ale i minimalistické šaty či áčkové sukně. Bottega Veneta bodovala s dvojitými kabelkami, koženými kabáty, ale i originálními šaty pastelových barev a nápaditých zdobení.

Cenu za nejsvůdnější kolekci vyhrává…

I když, jak už jsme zmínili, chyběla značka Versace, o velice svůdné a neskutečně ženské kolekce jsme ochuzeni nebyli. U Max Mara se nechali inspirovat v bouřlivém 18. století ve spisech o rovnoprávnosti. Klasické siluety tak ozvláštnili o široké opasky vytvářející efekt korzetu pro dokonalou siluetu přesýpacích hodin. U Moschino Jeremy Scott zvolil sexy kožené bundy se zdobením i kožené korzetové šaty doplněné o síťované punčochy a modelky měly vyčesány nepřehlédnutelné punkové účesy. Italské duo Dolce & Gabbana předvedlo smyslné rudé šaty i kalhotové kostýmky inspirované Marlene Dietrich. A Giorgio Armani zvolit samet, hedvábí, transparentnost i flitry, takže vznikly neskutečně přitažlivé modely.

Foto: thenationalnews, americadomani, CNC, essentialhomme, theguardian