• Gastro  • Dopřejte si lahodnou chuť nápojů značky Fentimans a namíchejte si s nimi jedinečné koktejly!

Dopřejte si lahodnou chuť nápojů značky Fentimans a namíchejte si s nimi jedinečné koktejly!

Značka Fentimans patří právem mezi jednu z nejoblíbenějších značek nealkoholických nápojů. A není divu. Její portfolio se totiž může pyšnit špičkovými a vysoce kvalitními limonádami i toniky, které díky všem možným příchutím nabízejí skvělou mixabilitu a přímo vybízejí k experimentování. Pojďte spolu s námi proniknout do tajů tohoto mistra ve výrobě nealko drinků a rozšiřte svůj repertoár nápojů, kterými můžete zpříjemnit den sobě i svým blízkým.

Kde se značka Fentimans vzala?

Všechno začalo v roce 1905, když Thomase Fentimana poprosil jeho kolega o půjčku. Jako záruku mu poskytl recept na botanicky vařené zázvorové pivo. A protože půjčka nebyla nikdy splacena, Thomas se stal majitelem této jedinečné receptury a začal vyrábět zázvorové pivo tzv. metodou botanical breewing. Do loga si vybral svou věrnou fenku, která zdobí produkty Fentimans dodnes. Dodnes také pokračuje úspěch této značky a výroba lahodných, prémiových nápojů, a to tou stejnou metodou botanického vaření, kterou to vše začalo. Produkty značky Fentimans se těší velké oblibě mezi spotřebiteli a můžete si je vychutnat v těch nejlepších restauracích a barech napříč celým světem.

Unikátní výrobní metoda – botanical breewing

Výroba všech nápojů této značky probíhá, jak už bylo napsáno, metodou botanického vaření neboli botanical breewing. Receptura se dědí z generace na generaci a je tím, co odlišuje prémiové produkty od konkurence. Mají nepřekonatelnou, kvalitní, hlubokou a bohatou chuť.

Celý proces je následovný. Nejprve se po celém světě hledají ty nejlepší přírodní ingredience, které jsou pak zpracovány vícestupňovým procesem botanického vaření. Následně se týden fermentují za pomoci živých kvasinek v dřevěných fermentačních nádobách. Tenhle proces je právě začátkem kouzla, které leží v srdci těchto nápojů. Kvasnice, cukr a přírodní hrušková šťáva jsou to, díky čemu dochází k pomalému rozvoji bohaté a komplexní chuti. Jakmile projde tekutina fermentačním procesem, jsou z přírodních surovin extrahovány esenciální oleje a příchutě, které dodávají nápojům jejich výraznou a charakteristickou chuť. 

Je libo růžovou limonádu, třešňovou colu nebo tonik s příchutí yuzu?

Portfolio této značky je opravdu bohaté. Najdete v něm velkou škálu limonád s neotřelými příchutěmi, ale i širokou paletu ochucených toniků, které v kombinaci s kvalitním ginem (Roku Gin, Tanquery) vykouzlí skvělý drink a na vašich rtech úsměv.

Mezi nejoblíbenější produkty bezpochyby patří ikonická Rose Lemonde, při jejíž výrobě se používá čistý růžový olej Otto, ze světoznámého růžového údolí v Kazanlaku v Bulharsku. Dále výjimečná zázvorová limonáda Ginger Beer, ale i unikátní cola s dotekem skořice, Curiosity Cola, či její kořeněná verze s nádechem třešní, Cherry Cola, a v neposlední řadě třeba limonáda Sparkling Rasberry s neodolatelnou příchutí čerstvých malin. Svou bohatou mandarinkovou chutí s tóny kůry ze sevillského pomeranče vás pak dostane Mandarin and Seville Orange Jigger.

Pokud milujete toniky, pak vám jistě neunikly ani prémiové toniky této značky, jako je klasický Premium Indian Tonic Water, který byl vůbec prvním botanicky uvařeným tonikem na světě, v jeho chuti můžete cítit tóny sicilského citronu a chininu. Dále jedinečný Connoisseurs Tonic Water s jemným chuťovým profilem a infuzí přírodních rostlinných látek a chininu, exotický Oriental Yuzu Tonic s výtažky z yuzu a bylinkovou chutí, Valencian Orange Tonic Water s infuzí z valencijských pomerančů a citronového tymiánu nebo rebarborový Pink Rhubarb Tonic Water. Který se stane vaším favoritem?

Zkuste si s produkty Fentimans namíchat drinky u vás doma a nechte se unést jejich jedinečnou chutí.

Fentimans Amundsen Mule

Ingredience: 40 ml Amundsen vodka, 150 ml FT Ginger Beer

Ozdoba: limetka 

Servírujte v plecháčku ;-).

Dark & Stormy 

Ingredience: 40 ml Zacapa Centenario 23, 120 ml FT Ginger Beer

Ozdoba: limetka

Fentimans Yuzu Tonic

Ingredience: 40 ml Roku Gin, 120 ml FT Oriental Yuzu Tonic Water

Ozdoba: čerstvý zázvor, limeta


Fentimans Pink Grapefruit Tonic Water

Ingredience: 40 ml Tanquerey London Dry, 120 ml FT Pink Grapefruit nebo FT Premium Indiana Tonic Water

Ozdoba: plátek grepu

U všech drinků doporučujeme podávat ve sklenici s větším množstvím ledu, ať vám drink vydrží déle studený a plný chuti. Nejen léto patří drinkům ;-).

Zdroj: Archiv značky Stock – Božkov