• Fashion News  • Ohlédnutí zpět: TOP 5 módních kolaborací v roce 2021, které hýbaly světem

Ohlédnutí zpět: TOP 5 módních kolaborací v roce 2021, které hýbaly světem

Módní kolaborace vždy přináší úplně nový pohled na ikonické siluety značek. Jejich loga jsou přetvářena do společných podob, jsou vyzdvihovány prvky, které jsou pro značky typické, a vytváří se neotřelé někdy i vtipné kombinace reflektující pohledy obou zúčastněných stran. Podívejte se s námi na kolaborace, které nás zaujaly v minulém roce a těšte se, co přinese rok letošní.

Gucci x Balenciaga

V dubnu loňského roku vznikl společný projekt dvou populární značek skupiny Kering, Gucci a Balenciaga. Hacker Project je popisován jako „průzkum myšlenek autenticity a přivlastnění v módním průmyslu.“ Přepracováno bylo populární logo GG na BB, vtipně pak působí nápis na kabelce „This Is Not a Gucci Bag“ a objevuje se zde i ikonická silueta Triple S. V kolekci naleznete bundy, saka, čepice, náhrdelníky, kabelky a robustní tenisky. Balenciaga pak nabízí položky vycházející z Gucci a naopak.

Tommy Hilfiger x Indya Moore

V loňském roce Indya Moore navázala spolupráci s americkou značkou Tommy Hilfiger. Non-binární herečka a modelka Indya Moore vždy jasně dávala najevo svoje postoje a názory, čímž podporovala menšiny po celém světě. Ve společném projektu se značkou Tommy Hilfiger tak nebylo velkým překvapením, že se celá kolekce nesla v duchu genderové neutrality. Kolekce zahrnuje jak oblečení, tak doplňky či prádlo v oblíbeném designu Hilfiger.

Jil Sander x Birkenstock

Birkenstock vytvářejí ty nejpohodlnější a nejstylovější sandále. Když se navíc tato německá značka spojila s minimalistickou a elegantní značkou Jil Sander vznikly čtyři krásné unisexové modely v černé, krémové a olivové. Tři modely jsou redesignem a jeden model vznikl zcela nový. Krémové nazouváky v úžasné kampani si můžete prohlédnout na fotografiích.  

Simone Rocha x H&M

Když zaměřujeme svoji pozornost na módní kolaborace, nemůžeme vynechat švédskou H&M, která je povedenými spolupracemi proslulá. Tentokrát značka spojila svoje síly s irskou návrhářkou Simone Rocha a vznikla opravdu povedená kolekce pro ženy, muže i děti. Kolekce je inspirována dosavadní prací návrhářky a vznikly tak velice ženské i elegantní kousky. Nemohly chybět oblíbené kargdigany a trenčkoty, dále pak pánské svetry, nabírané dámské sukně a bavlněné dětské šaty. Výrazným prvkem byly květinové potisky a doplňky plné perliček a stuh.

Fendi x Versace

Společná přehlídka na milánském týdnu módy byla vyvrcholením kolaborace dvou luxusních italských značek. Kim Jones a Donatella Versace si na chvilku vyměnily své módní domy a vytvořili dvě kolekce. Kim Jones pracoval s 24 modely a vyházel z návrhů 90. let. Donatella Versace též pracovala s návrhy z 90. let a vytvořila 25 modelů. Jones spojil ikonický motiv Versace se vzorem Fendi. Versace pak monogram Fendi obohatila o krystalové F. Vznikly tak kolekce plné sexy šatů, sak a kostýmků v neotřelém italském stylu, přesně tak jak jsme u obou značek zvyklí.  

Foto: 1, 2–7, 8–9, 10–11,12–13, 14–15