• Fashion News  • Paříž má za sebou COUTURE Fashion Week 2018. Zde je výběr těch nejvelkolepějších modelů

Paříž má za sebou COUTURE Fashion Week 2018. Zde je výběr těch nejvelkolepějších modelů

Bonjour! Na klasický pařížský Fashion Week si musíme letos počkat až na závěr února, přesto má ale francouzská metropole již za sebou jednu z největších módních událostí roku, takzvaný Couture Fashion Week! Zatímco během klasických týdnů módy světoví návrháři představují své nejnovější kolekce určené převážně pro běžné denní nošení, fashion week s přízviskem „couture“ je zde proto, aby se návrháři mohli na chvíli utrhnout ze řetězu a předvést skutečné umělce, kteří v nich dřímají!

Haute Couture je francouzské označení pro takzvanou „vysokou módu“, jedná se tedy zpravidla o velmi nákladné modely, jejichž počet je striktně limitován. Bývají vyhotoveny z těch nejdražších a nejkvalitnějších materiálů a většinou se u nich návrháři, co se extravagance týče, rozhodně nedrží zpátky. Jejich reálné využití tak bývá omezeno pouze na velmi speciální společenské události. Která z nás by však nechtěla mít takový kousek ve svém šatníku?
Valentino
Kreativní ředitel módního domu Valentino Pierpaolo Piccioli ve své nejnovější kolekci dokazuje, že haute couture nejsou jen šaty, ale patří zde i kalhoty a rozložité kabáty. Navíc se nebál barev a často do svých modelů zakomponovával peří.

Givenchy
Vůbec první couture kolekce od Givenchy nesla téma Noční zahrada. „Chtěla jsem, aby to vypadalo, že se měsíc snaží za ty šaty zachytit,“ řekla umělecká ředitelka Givenchy Clare Waight Keller. Její myšlenku odrážejí modely využívající metalické a stříbrné barvy, které při chůzi modelek ofektně odrážely světlo. Kolekci však paradoxně doplňovaly i pestrobarevné šaty.

Chanel
Nejnovější couture návrhy Karla Lagerfelda přinesly do Paříže skutečný a nefalšovaný závan jara. Pastelové šaty s častým využitím tylu a klasické tvídové kostýmky, o těch byla kolekce především. Závěrečným překvapením přehlídky byly metalické minišaty.

Christian Dior
Jarní couture kolekce Christiana Diora se nesla ve znamení černobílého surrealismu. Tématu byly přizpůsobeny i kulisy přehlídky, kdy se modelky místo po mole procházely po šachovnici. Extravagantní modely navíc doplňovaly originální masky, síťky přes obličej a minimalistické škrabošky.

Armani Privé
Armaniho nejnovější kolekce byla inspirována oblohou v jejích nejrůznějších podobách. Na přehlídkovém mole byly k vidění jak šaty, tak kalhotové kostýmky se saky. Modely ozvláštňovalo použití jemných pastelových barev, které evokovaly západ slunce či červánky.

 

Zaujal vás některý z těchto exkluzivních kousků?

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16