• Styling  • Pastelový look je zpět

Pastelový look je zpět

Pastelové barvy jsou teď v létě velmi šik! V krásném slunečném i v deštivém a pochmurném počasí v nich zazáříte. Stačí sáhnout opravdu po jednom pastelovým kousku a máte hned super a trendy look. Poradíme, jak ho nosit a s čím kombinovat. Proto se v klidu usaďte a nechte se inspirovat.

Rády nosíte barevné oblečení nebo jste více konzervativní a na barevný outfity vás moc neužije? Jak jsem už zmínila, nemusíte se obléknout od hlavy až k patě do „žužu“ barevných oděvů. Stačí zvolit jeden kus oblečení a dát šanci například mátově zelené, pudrově růžové či blankytně modré. Blondýnkám i tmavovláskám budou slušet také jemné tóny modré, fialové, broskvové nebo žluté. Vyniknou na opálené pokožce i na světlé a neopálené. Dodají pocit jemnosti a křehkosti, zdůrazní citlivou stránku ženskosti. Volba je tedy na Vás, jakému odstínu dáte přednost. Můžu Vás ale uklidnit, pokud zvolíte správné doplňky, obuv a kabelku, pak máte na 90% vyhráno. Zbývajících deset procent zvýšíte optimistickou myšlenkou, díky které budete správně naladěné, a pak bude zářit nejen outfit, ale i celá Vaše osobnost. A to za to opravdu stojí!

Jak a s čím kombinovat

Pastely vypadají skvěle v kombinaci s retro stylem 50. a 60. let. Áčkové sukně nebo šaty, barevné kalhoty, velké sluneční brýle, trika, halenky s volánky nebo s geometrickými motivy či elegantní sáčka. To vše v pastelových odstínech bude vypadat opravdu skvostně. Můžete nakombinovat i stejný odstín barvy do celého outfitu, kromě doplňků, bot a kabelky. Pamatujte, kombinovat stejnou barvu můžete, ale maximálně u dvou kusů oblečení nebo doplňku.

Že si na takový barevný outfit neodvážíte? Pak kombinujte sladké odstíny s klasickou černou, zemitou hnědou nebo zářivě bílou barvou. Tyto barvy přidají pastelovým odstínům na důrazu.

Vsaďte na doplňky

Náhrdelníky mohou být jemné i masivní z barevné bižuterie nebo zlatého a stříbrného kovu. Vhodné jsou i masivní náušnice či jemné a luxusní. Kabelky včetně bot jsou ideální v tělové nebo neutrální barvě. Můžete si trochu pohrát a zvolit obuv v podobném odstínu, jako je outfit. Tím je myšleno například pastelové lodičky ve fialkové barvě se světle zelenými šaty v pudrovém nádechu.

Více inspirace naleznete ve videu

↓↓

 

Zdroj: 1, 2